Akıllı telefon dünyasına giren her yeni model, artık takip edilemeyecek kadar fazla oldu. Lenova A319 modeli de bu kervana katılan bir akıllı telefon modeli. Giriş segmentinde yer alan bu akıllı telefon modeli, plastik yüzlü bir malzemeden oluşmaktadır. 130 gram ağırlığında olan Lenova A319, 4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahiptir.

Lenovo-S580_fonearena-04

Telefonun kalınlığı 10 mm’yi bulmaktadır ve bu telefonun oldukça kalın olduğunu gösteren bir rakamdır. Arka kapağı açılabilen cihaz microSD kart desteği sunmaktadır. Ekran çözünürlüğüne bakacak olursak segmentine göre normal olan 480 x 800 piksel bir çözünürlüğe sahiptir. 512 MB’a sahip olan cihazın eleştirilebilecek bir yönü budur. 512 MB oldukça düşük bir rakam olup, bu 1 GB RAM olabilirdi. Bu konuda Lenova’yı eleştirebilmemiz mümkündür.

Cihazda çift çekirdekli MediaTek’in, MT6572 işlemcisi bulunmaktadır. Bu işlemci 1.3 GHz hızında çalışmaktadır. 4 GB depolama alanına sahip bir şekilde kullanıcıya sunulan cihaz, grafik işlemcisi olarak da içinde Mali 400 barındırmaktadır. İşletim sistemi olarak cihazda Android 4.4’e yer verilmiştir ve 400 TL fiyatı ile giriş segmentinde, bütçe itibari ile daha düşük fiyata telefon arayanlara hitap etmektedir. Cihazın 5 MP çözünürlüğünde bir arka kamerası olup, ön kısmında da bir kamera mevcuttur. 1500 mAh değerinde bataryası bulunan cihaz, rakiplerine göre yine iddialı bir durumdadır diyebiliriz. Giriş segmentinde yer verilmeyen birçok özelliği içerisinde barındıran Lenova A319, uygun fiyata iyi özelliklere sahip akıllı telefon almak isteyenler için ideal bir model.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here