Bilgisayar dünyasının önde gelen markalarından birisi olan Lenova, akıllı telefon dünyasında da çıkartmış olduğu S850 modeli ile aktifliğini korumaktadır. 1000 TL altında fiyata sahip akıllı telefonlar arasında yerini alan S850, 799 TL fiyatı ile oldukça uygun bir fiyata sahiptir. 8.2 mm inceliğinde olan Lenova S850, 140 gram ağırlığına sahiptir. Çift SIM kart desteği sunabilen cihaz, yekpare bir tasarıma sahiptir. Arka kapağın açılmadığı tek parça tasarım olmasından dolayı anlaşılmaktadır.

lenovo-s850-teknik-ozellikler-inceleme

 

16 GB hafızası bulunan cihaz, size 11.82 GB boş alan bırakmakta olup, microSD kart ile bu hafızayı artırabilmenizi de sağlamamaktadır. İşlemcisi ARM Cortex A7 tabanlı, 4 çekirdekli olan ve 1.3 GHz hızında çalışmakta olan MediaTek’in MT6582 işlemcisi bulunmaktadır. 1 GB RAM bulunan Lenova S850, 5 inç büyüklüğünde büyük bir ekrana sahiptir.

Ekran çözünürlüğü 720p olan bu akıllı telefon, segmentinde oldukça iddialıdır. 5 MP değerinde ön kamerası ve 13 MP değerinde ana kamerası ile gayet iyi bir çekim yeteneğine sahiptir. 2000 mAh değerinde bataryası olan cihaz günü kurtarmanızı sağlasa da daha yüksek bir bataryaya sahip olabilirdi. Tasarımının gayet şık olduğunu söyleyebileceğimiz Lenova S850, hafızasındaki yetersizlik itibari ile eksi bir yöne de sahiptir. Lenova bu giriş segmentindeki telefonu ile rakiplerini zorlayabilecek mi, istediği başarıyı yakalayabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Ayrıca bu ürünün çizilebilirliğinin kolay olduğunu da söyleyelim. Malzemesinin kolay bir şekilde çizilmeye yakın olması, eksi bir özelliğidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here