Ana Sayfa İnceleme Lenovo Fitness Band HW02 Özellikleri ve Fiyatı

Lenovo Fitness Band HW02 Özellikleri ve Fiyatı

Sürekli yeni ürünlerin katıldığı akıllı bileklik kategorisinde öne çıkan ürünlerden birisi de Lenovo Fitness Band HW02 akıllı bileklik modeli. Peki, Lenovo Fitness Band HW02 modeli nasıl özelliklere sahip? Lenovo Fitness Band HW02 ile ilgili bilinmesi gerekenler neler?

-

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin yavaş yavaş genişletilmeye başladığını görüyoruz. Son yıllarda özellikle akıllı telefon markalarının bu alana bir hayli yatırım yapmaya başladığını gördük. Zaten genel değerlendirmede de akıllı telefonlar için en iyi aksesuarların akıllı saat ve akıllı bileklikler olduğu belirtiliyor. Bu şekilde hatırı sayılır bir pay elde etmeye doğru ilerleyen akıllı saat ve akıllı bileklik sektöründe, bir hayli pahalı üst segment modeller olduğu gibi herkes tarafından alınabilecek uygun fiyatlı serilerde bulunuyor. Bunlarından birisi de Lenovo Fitness Band HW02 akıllı bileklik modelleri.

Gerek tasarımı gerekse de özellikleriyle dikkat çeken Lenovo Fitness Band HW02 akıllı bileklikleri, Lenovo markasının akıllı telefonların kullanıldığı gibi diğer Android modellerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor ve genel değerlendirmede de başarılı puanlar alıyor. Peki, bu modellerde nasıl bir tasarım sunuluyor? Özellikler neler? Detaylı olarak ele alalım.

Lenovo Fitness Band HW02 Tasarımı

Lenovo Fitness Band HW02 akıllı bileklik modellerinin tasarımından söz edelim. Dışarıdan baktığımız zaman akıllı saati tek parça tasarım ile görüyorsunuz. Ekran ve kayışlarının renk tonu bile bütünleşik olan akıllı bileklik, oldukça ince bir yüzeye sahip. Ekran kısmında sunulan OLED ile kordonların tek bir düzen içerisinde geldiğini ve modelin kolay kullanım için kordon kısımlarında oldukça rahat bir toka sistemi kullandığını görüyoruz.

Lenovo Fitness Band HW02

Başarılı bir tasarıma sahip olan akıllı bileklik modeli, bu tasarımıyla beraber IP65 sertifikasına yer veriyor. Silikon tek parça bir kasa gibi gözükse de IP65 sertifikasının bu seviyede pek yeterli olmadığını da eklemek gerekiyor. Öyle ki aynı sınıfta, rakip akıllı bileklik modellerinde IP67 sertifikasına yer veriliyor.

Böyle baktığımız zaman Lenovo Fitness Band HW02 modelinin suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda biraz geride kalıyor. Yine de tamamen korumasız bir akıllı bileklik sunulmadığını, ideal bir koruma seviyesine yakın koruma sunulduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Lenovo Fitness Band HW02

Lenovo Fitness Band HW02 Teknik Özellikleri ve Ekranı

Bu modelde ekran kısmında 0.42 inç bir yüzey kullanılıyor. 0.42 inçlik ekran, kasa boyutu düşünüldüğü zaman oldukça yeterli bir ekran boyutu. Fakat bildirimlerde yine bu modelde de tam boy görüntüleme yapılamıyor veya bazı kullanımlarda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Akıllı bilekliklerin genel sorunu olarak karşımıza çıkan ve akıllı saatleri öne çıkaran bu kullanımdan, Lenovo Fitness Band HW02 modeli de etkilenmiş durumda.

Bunun dışında ekran kısmında panel olarak ise OLED tercihine yer veriliyor. OLED ekranlar yüksek ışık altında da rahat bir şekilde görüntü almanızı sağlıyor ki akıllı bileklikler için bu oldukça önemli. Dokunmatik ekranın gün ışığında görüntü sorunu yaratmaması, kullanıcıların aradığı önemli özellikler arasında gösterilebilir. Bunun dışında modelin ekranında 40 X 72 piksel değerinde çözünürlük değeri sunuluyor ve 196 PPi piksel yoğunluk derecesine yer veriliyor.

Lenovo Fitness Band HW02

Genel değerlendirmeye baktığımızda, ilk modele göre daha başarılı bir ekran sunulduğunu söylemek pek mümkün değil. Öyle ki ilk seride biraz daha geniş bir ekran sunulmuş ve 0.9 inçlik ekranda daha yüksek bir çözünürlük derecesine yer verilmişti. Fakat bu durumda da boyut sorunu karşımıza çıkmıştı. Bu model biraz daha dar bir ekran kullanım alanına sahip ve biraz daha düşük ekran özellikleriyle geliyor ancak daha şık ve daha kullanışlı.

Akıllı bileklik modelinin teknik özellikleri kısmında ise yine spor özel verilerinin öne çıktığını görüyoruz. Bu modelde de hemen hemen tüm spor verilerini takip eden sistemler var. Öncelikle Lenovo Fitness Band HW02 içerisinde bir kalp sensörü bulunduğunu ekleyelim. Bu şekilde kullanıcıların spor aktivitelerini daha yakından incelemeleri ve doğru sonuçlar elde edebilmeleri için kalp sensörünün bulunması oldukça önemli bir avantaj.

Lenovo Fitness Band HW02

Bunun dışında Lenovo Fitness Band HW02 modelinin içerisinde aktivite takip sistemi yer alıyor. Fakat çok detaylı bir şekilde spor takibi sunulmadığını ekleyelim. Kalori hesaplama özelliği ve mesafe ölçme özelliği sayesinde spor aktivitelerinizin takibini çok daha rahat bir şekilde yapabileceğiniz akıllı bileklik, ek olarak uyku monitörü sistemi de sunuyor. Uyku monitöründe de kalp sensöründen yararlanıldığı için gerçeğe yakın veriler elde edilebiliyor.

Bir sonraki özellik ise adı sayar özelliği. Bu kısımda çok bir artı sunulduğunu söylemek yanlış olur. Adım sayar özelliği artık hemen hemen her akıllı bileklik modelinde yer alıyor. Genel olarak saatin içerisinde yer alan sensörler ve teknoloji destekleri bu şekilde. Bunun dışında diğer sistemlerden söz edelim.

Lenovo Fitness Band HW02 modelinde, çağrı görüntüleme, hatırlatıcı sistemler ve titreşimli bildirim özellikleri bulunuyor. Bu demek oluyor ki akıllı bilekliğinizi kullanarak telefonunuza gelen bildirimleri, aramaları ve mesajları görebiliyorsunuz. Özellikle Facebook gibi uygulama bildirimlerinin de gösteriliyor olması büyük bir artı olmuş diyebiliriz.

Lenovo Fitness Band HW02

Hangi Akıllı Telefonlara Uyumlu? Pil Süresi Nasıl?

Son olarak Lenovo Fitness Band HW02 modelinin telefon desteğinden söz edelim. Diğer akıllı bileklik modellerinde olduğu gibi bu modelde de resmi bir uygulama bulunuyor. Uygulama desteğiyle beraber saatin Bluetooth 4.0 versiyona kadar desteklediğini görüyoruz. İşletim sistemi kısmında ise iOS 8.0 işletim sistemi ve sonraki serilere destek veriliyor. Android kısmında ise Android 4.4 işletim sistemi ve üstü sürümler destekleniyor.

Daha aşağı sürümlerde bilekliği tam olarak kullanmak mümkün değil. Aktivite takiplerinizi ve tüm aktivite verilerinizi de bu şekilde akıllı saatten telefona aktarabiliyorsunuz. Son olarak akıllı bilekliğin pil durumundan biraz söz edelim. Lenovo Fitness Band HW02 modelinin içerisinde 60 mAh değerinde piller bulunuyor. Bu pillerin sunduğu bekleme süresi ise 7 gün olarak açıklanmış durumda. Tabii ki bu değer kullanıma bağlı olarak değişiklikler gösterebiliyor ancak genel kullanımda biraz daha düşük değerler elde edildiğini söylemek gerekiyor.

Lenovo Fitness Band HW02 Fiyatı

Tüm bu özellikleriyle beraber cihazın satış fiyatının ise 150-200 TL arasında olduğunu ekleyelim. Fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here