Akıllı telefon dünyasının iddialı modeli olan ancak pek gündemde göremediğimiz telefon modeli de diyebileceğimiz cihaz LG G FLex 2, üstten alta doğru kavisli bir yapıya sahip cihazdır. Galaxy S6 Edge’de sağdan sola kavisli ekranı varken bu modelde yukarıdan aşağıya bir kavis olduğunu söylememiz mümkündür. Bükülmelere karşı dayanıklılığı biraz daha artırılmış olan bu akıllı telefon modeli, plastik bir gövdeye sahiptir.gf2-fb

 

LG G Flex modelinde ki 6 inç boyutunda ekran bu modelde karşımıza çıkmamıştır. 5.5 inç boyutu ile ekran boyutu küçültülmüştür. Lazer otofokuslu 13 MP çözünürlüğünde ki arka kamerası ile gayet başarılı çekimler yapabilen bu akıllı telefon, 2.1 MP değerinde de bir ön kameraya sahiptir.

40 dakika içerisinde tamamen şarj olabilen LG G Flex 2, Snapdragon 810 işlemcisi 2 GHz hızında çalışıyor olup, performans anlamında cihaz gayet başarılıdır diyebiliriz. 7.1 mm inceliğinde olan cihaz, 3000 mAh değerinde bir bataryaya sahiptir. Cihaz tasarımsal anlamda da gayet başarılı olup, CES 2015’te fuarın en dikkat çeken modellerinden bir tanesi olmuştur. 16 ve 32 GB hafıza alanı bulunan iki model şeklinde sunulmuş olan cihaz, kullanıcısına hafızayı artırabilme olanağını da sunmaktadır. 2015’in Ocak ayının sonunda Güney Kore de satışta olan cihaz, diğer ülkelerde de yavaş yavaş satışa çıkacaktır. Telefonun kavisli olması onu özel kılan en büyük etkenlerden bir tanesi olup, birisi ile konuşurken kavisli olması sebebi ile mikrofon dudaklara daha yakın bir şekilde durmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here