Kısa süre sonra bir diğer amiral gemisi akıllı telefon modelini piyasaya sürecek olan LG, şimdilerde hızla yeni akıllı telefonları için çalışmalarını hızlandırdı. Diğer markaların amiral gemisi akıllı telefonlarından öne çıkması beklenen LG G6 serisinin tüm bunların dışında yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. LG G6 18:9 Ekran olarak açıklanan bu özellik ile beraber artık LG ekranları değişiyor.

LG G6 18:9 Ekran Tüm Özellikleri Neler?

Sadece LG’nin değil bunun dışında tüm akıllı telefon dünyasında bir ilke imza atacak olan LG G6 18:9 Ekran serisinin ne gibi özelliklere sahip olacağı da merak konusu oldu. Bakalım özellikler neler?

18:9 Oranında İlk Geniş Ekran

LG G6 serisi için düşünülen yeni ekranların duyurusunun hemen ardından en çok ilgi çeken özelliği tabi ki en ve boy oranı oldu. LG yaptığı açıklamada kasıtlı olarak en ve boy oranlarını attırdığını açıkladı. Zira artık Android Nougat ile beraber çoklu görev desteği akıllı telefonlara gelecek. Bununla beraber LG G6 serisinde de çoklu görev desteği bulunacak.

Marka yaptığı açıklamada da kullanıcıların daha rahat bir kullanım yapabilmeleri için çok daha geniş en boy oranına sahip olan bir ekranı sunma kararı aldıklarını açıkladı. Haliyle ekranların sadece boyutunun değil genişliğinin de bir hayli fazla olacağını belirtelim.

LG G6 18:9 Ekran

Üst Düzey Çözünürlük Değeri

Son dönemde akıllı telefonların 4K çözünürlük değeri ile kullanıcıların karşısına çıkabileceği iddiaları gündeme düşmüştü. İlk olarak Samsung Galaxy S8 serisinde böyle bir teknolojin kullanıcılara sunulması bekleniyordu. Yeni LG G6 18:9 Ekran teknolojisine rağmen LG’nin bu seride 4K çözünürlük sunmayacağı da açıklandı.

Fakat buna ek olarak QHD + LCD sistemini kullanacak olan ekranların çözünürlük değerlerinin de 1440 X 2880 gibi oldukça yüksek bir değer olacağını belirtelim. Bu sayede hem geniş ekran hem de son kalite çözünürlük desteği sunulmuş olacak. Ayrıca ekranın 564 PPI değerinde piksel yoğunluğuna da sahip olacağını belirtelim.

Microsoft Xbox Scorpio Tüm Teknik Özellikler Ve Çıkış Tarihi

LG G6 18:9 Ekran

LCD İn-Touch Teknolojisi

Sadece QHD + LCD ekran teknolojisi ile gelmesi ya da geniş ekran olması değil bunun dışında LG G6 18:9 Ekran serisinin ekstra çözümler sunacağını da belirtelim. Şöyle ki ekranlarda hassas dokunma desteği vereceği ve in-TOUCH sistemi ile yine bu alanda bir ilk imza atacağını da belirtelim. Sadece ekran dokunma hassasiyeti bile beğeni toplayacak gibi.

LG G6 18:9 Ekran

Hem Enerji Tasarrufu Hem de Daha İnce Tasarım

LG G6 18:9 Ekran ekranların boyutlarının 5.7 inç olması ve geniş ekran olarak tanıtılması ekranların enerji tüketiminin çok fazla olacağı görüşünü doğurmuştu. Fakat hemen belirtelim LG bu konuda da yeni çözümler bulmuş. Çok daha gelişmiş bir teknoloji ile oluşturulan LG G6 18:9 Ekran serisi eski ekran teknolojilerine göre en az %35 daha tasarruflu olacak. Ayrıca daha tasarruflu olmasının yanı sıra hem parlaklık değeri hem de ekranların kullanım ömrünün de bir hayli artış göstereceğini söylemek gerekiyor.

Hemen her yönü ile beğeni toplayacak olan LG Display ekranların tasarım konusunda da beklenenin aksine çok daha ince olacağı ve bu sayede akıllı telefonların daha ince olmasını sağlarken aynı zamanda daha hafif olmasını da sağlayacak.

LG G6 18:9 Ekran

Yeni Ekranlar LG G6 İle Geliyor

LG G6 18:9 Ekran olarak yazdığımız ve tüm yazıda bu şekilde bahsettiğimiz yeni nesil ekranların 5.7 inç boyutu ile beraber yeni amiral gemisi serisi olan LG G6 üzerinde yer alacağı da düşünülüyor. Markanın görsel yayınlamamış olması ve bu noktada bilgi vermemesinin nedeni de bu olarak gösterilmekte.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here