Ana Sayfa İnceleme LG G6 inceleme

LG G6 inceleme

-

LG‘nin son akıllı telefon mücadeleleri G6 ile değiştirilmelidir. Ancak LG markası, Samsung ile rekabet edebilmek için gerekli gücü elinde tutuyor mu? LG G6 incelemesini hazırladık.

G6, LG için hayati bir zamandır. G5 ve V20‘nin hayal kırıklığı yaratan satışlarını takiben geçen yıl bir kayıp verdi ve yeni akıllı telefonu doğru yönde cesur adımlardı, ancak bu her zaman bir şirketin servetini kurtaramadı. Kovalamacayı kesmek için LG G6, şimdiye kadar yapılmış en iyi akıllı telefonlar listesine kolaylıkla dahil olabilen şaşırtıcı bir akıllı telefon.

Onun uzun boylu 18:9 ekranına alışmak kolaydır ve birçok işlem 5,7 inç ekrana sahip iki eli gerektirse de, aslında bir elle tutmak, kaydırmak ve kullanmak kolaydır – tıpkı pazarlamanın inandırabileceği gibi. LG, akıllıca G4’ün dikkat çekici deri ve G5’in serin fakat modüler olmamış en iyi LG telefonu sunmak için akıllıca davrandı. Ve daha söyleyeceğimiz bir sürü şey var.

Deri kaplı G4’ün ve modüler G5’in ardından, tartışmasız bir şekilde daha düzgün metal ve cam bir ilişkiye sahip olan tasarım tekrar revize edildi.

G6’yı titizlikle test ettik çünkü MWC 2016‘daki duyurusundan önce elimizi alt üst ettik ve pazardaki en iyi akıllı telefonları kıyasladık. İşte LG G6 hakkındaki eksiksiz incelememiz.

LG G6 fiyatı

LG G6’nın Türkiye fiyatı 3.500 TL. LG G6’yı şimdi pek çok internet sitesinde sipariş edebilirsiniz. Bazı e ticaret sitelerinde grey market, yani LG Türkiye garantisi olmayan LG G6 modelleri de bulunabiliyor. Üstelik 500 TL daha uyguna satın alabilirsiniz.

LG G6‘nın 3.500 TL’lik fiyatıyla Galaxy S8’in 4.000 TL’lik fiyatı rekabet içerisinde yarışıyorlar. Bakalım her iki modelin de satış rakamları nasıl olacak.

Ayrıca bkz: Suya Dayanıklı En İyi Telefonlar 2017

Tasarım

LG G6 önceki modellerine göre büyüdür. Fakat büyüyen kasası değil ekranıydı. G6, 18:9 ekrana sahip ve ekranı 16: 9’un geleneksel sınırlarını genişletiyor. Bunu, 5.7 inç Quad HD ekran ile yapıyor. Cidden iyi görünüyor.

Bu muhteşem ekran, modüler G5 ve deri kaplamalı G4 modellerinin aksine uyan bir tasarım. G6, sağlam bir alüminyum çerçeve ve ön ve arkada Gorilla Cam ile iPhone 4’ün tasarımından bir parça kopya çeker. Platin, beyaz ve siyah renktedir. Parmak izi tarayıcı arka tarafta yer alır.

Zarif tasarımı daha basit ve daha şık, çift arka kamera ve parmak izi sensörü ile güç / kilit düğmesi vücutla aynı hizada oturuyor. Alt kenar, USB-C bağlantı noktasına (tamamen su geçirmez), tek hoparlöre ve mikrofona sahiptir. Sol kenarda iki ses tuşu bulunurken sağ kenar SIM tepsisi için pürüzsüz ve nettir. Üst kenarda 3.5mm kulaklık girişi var.

Metal ve cam çerçeve tamamen orijinal olmasa da, yuvarlatılmış tasarım, gerçek ekranın yuvarlatılmış köşeleri sayesinde de daha çarpıcı hale getiriliyor. G6’nın ince çerçevelerini ve alışılmadık derecede uzun ekranı vurgularken kullanmayı olumsuz etkilemeyen akıllı bir ayrıntı. Gerçekten iyi çalışıyor.

Siyah model bu görünümü beyaz veya platin modellere göre biraz daha iyi veriyor. Yuvarlak ekranın aslında, renkli çerçevelerle arasında küçük bir ince siyah boşluk var, ancak beyazın ve platin renklerinde bu siyah kısım da göründüğü için biraz kötü görünebilir. Siyah renkte bunu farketmiyorsunuz ve tek parça gibi görünüyor. Bu da daha iyi bir görsel izlenim bırakıyor. (iphone 7 ve 7 plus’larda olduğu gibi.)

Ayrıca bkz: iPhone 7 özellikleri

LG, yoğun bir müşteri araştırmasının ardından G6 ile olan amacının, devasa bir ekrana sahip bir telefon yapmak olduğunu ama yine de bir elinizle rahatça kullanabileceğinizi söyledi. Buradaki sorun, büyük eli olanlar için bile, bunun imkânsız olması.

Bu elde etmek kolay gelebilir, ancak G6 gibi phablets bulmak nadirdir. Örneğin, iPhone 7 Plus, bu telefonu tek el ile kullanamazsınız ve G6 bu telefondan daha geniş bir ekranı küçük bir genel gövdeye yerleştirmeyi başarıyor.

Hassas kesim metal kısımdan, çift kameralarda ve parmak izi algılayıcısında ve tabii ki ekranda dolaşan düz tasarımı olan LG. Hiçbir hile yok, deri yok, risk yok – günlük kullanımını olumlu yönde etkileyen inanılmaz bir yapı kalitesi sunuyor.

LG G6 özellikleri

Teknoloji basınında, yeni bir üst segment akıllı telefon, özellikler yüzünden genellikle adil (ve haksız) bir püf noktasını içeriyor. Snapdragon 821‘i kullanmak için G6’nın sahip olduğu flack, performansının ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında biraz haksızlıktır. Burada LG’nin kararlarını ne yaptığını kendiniz belirlemeniz için özellikleri aşağıda sıralayacağız.

İşlemci

Teknoloji topluluğunun tartışmalarından bir nokta, LG’nin Galaxy S8‘de görmek istediğimiz en son 835 yerine, Qualcomm’un Snapdragon 821 işlemcisiyle çalışmaya karar vermesidir.

821 üçüncü kuşağındaydı ve LG bize bir röportajda kullanıcı deneyiminin nasıl optimize edileceği konusunda daha fazla uzmanlığa sahip olduğunu ve 835’in daha fazla fark yaratmayacağını ima ettiğini söyledi.

835’ün Galaxy S8’de görüldüğünde belirgin pil ömrü kazanması doğru olduğu nettir, ancak LG’nin neden vazgeçmeyi seçtiğini tam olarak bilmiyorsak, bu kararı tamamen eleştirmek zor. Sonuçta, 821, Google Pixel‘i güçlendirecek kadar iyi.

G6, oldukça ağır çoklu görev işlevlerini gerçekleştirebilir. Oyunlar, video akışı, Spotify, belge düzenleme ve daha pek çok şey arasında ilerledik ve telefon sıkıntısız çalıştı. Şarkılar değiştirilirken zaman zaman uygulama (örneğin Spotify) albüm kapağında ufak bir gecikme olduğunu fark ettik, ancak canlı yayın hizmetleri genellikle üst düzey telefonlarda bunu yapıyor.

Hiç kimsenin G6’nın performansıyla ilgili şikâyetçi olduğunu düşünemiyoruz ve aşağıdaki kriterler en iyi şekilde kendi kalesine nasıl sahip olduklarını yansıtıyor. Aslında, en iyilerden biri.

Çerçeve oranı puanlarının bazılarının G6 pazarındaki rakiplerinden daha düşük olduğunu fark edeceksiniz; OnePlus 3T ve Google Pixel aynı 821 işlemcisine sahip ancak daha iyi puanlara sahip.

Bunu, G6 ve Full HD ekranında daha büyük bir çözünürlüğe ve bunu takip etmek için biraz daha zorlamaya ihtiyaç duyan işlemciye koyuyoruz. Örneğin, oyun esnasında çerçeve hızı gecikmeli olarak ölçülüyordu, ancak maksimum performansı mümkün kılan en üst düzey özellikler sizin talebinizse, bunu dikkate almak isteyebilirsiniz.

Ekran

Ekran 2880 x 1440 çözünürlüğe sahip 5,7 inç Quad HD ekran. Bu ilk figürde ekstra pikseller, düşündüğünüzden çok daha çabuk alışabileceğiniz 18:9 en-boy oranını açıklamaktadır.

Tepkime çok hızlı ve çok iyi, ancak yine de iPhone 7’nin arkasında bir dokunuş (küçük dokunuş), ancak kullandığımız diğer tüm Android telefonlarla çok benzer. Cihazın kullanımımızı hiç etkilemedi.

564 ppi’nin yanı sıra, 18:9 boyutunun ekstra yüksekliği, G6’yı kullanma deneyiminin tamamının G5’den daha iyi geliştirilmiş olması demektir. Bu biraz belirsiz geliyor, çünkü ne demek istediğimi anlamak için üzerinize elinizi uzatmanız gerekiyor. Ekstra yükseklik ince form faktöründe mantıklı olur ve gerçekten bir elle kullanırsınız. Bu izlenim, özünde yazılım üzerine yapılan değişikliklerle de bağlantılıdır.

Ekranda ayrıca, G5’in her zaman açık (always on) işlevselliği bulunuyor; biraz değişmiş bir kurulum, ekranda daha yeni bir varsayılan yazı tipi ile aşağıya iner.

Yuvarlak köşeler gerçekten ekrana yardımcı oluyor; Neredeyse ekran büyüdüğünden korkarak yazılmış gibi daha içerilmiş hissettiriyorlar. Bu olumlu etkiye yol açtı ve ana ekran kaydırmalarından uzun mesajları yazmaya kadar her şeyin büyük ekranda bir sevinç olduğunu gördük. Burada hata için bir sürü ihtimal vardı, ancak LG bu sefer çok çalışmış.

Kamera

LG G5, geniş açılı çekimler sağlayan çift kamera kurulumuyla bizi etkiledi. G6, iki adet 13Mp arka yüz kamerası ile bunu koruyor. Geniş açılı objektif, 125 derecelik bir açı sunuyor ve standart optik görüntü sabitleme özelliğine sahip. LG, bir yazılım pusulası olmadan iki kamera arasında sorunsuz bir şekilde yakınlaşmanızı sağlayan bir algoritma bulduğunu iddia ediyor. Ne yazık ki, durum böyle değil. Mercekler değiştirildiğinde hala bir titreme var.

Bu kameralar tam HD kalitesinde 60 fps’e kadar ve 30 fps’de ultra HD’de kayıt yapabilir. HDR desteği yalnızca video değil, hareketsiz görüntüler içindir; ancak bu, akıllı telefonlar için oldukça normaldir; en üst seviye olanları bile.

Genel görüntü kalitesini mükemmel bulduk. Ekran boyutu göz önüne alındığında bir vizör olarak kullanmak için bir sevinç ve kök dosyaların kendileri kompozisyon üstün bir işleme göstermektedir.

Geniş açılı mercek seçeneği rakiplerine oranla G6’da en iyisi. Otomatik modda kullanıcı dostu gösterim, ikisi arasında kolayca ve hızlı bir şekilde geçiş yapabileceğiniz anlamına gelir. Aldığınız perspektif değişiklikleri hakkında bir fikir edinmek için aşağıdaki karşılaştırmayı inceleyin. Tam geniş açının, görüntünün kenarlarında hafif bir balık göbeği etkisi yarattığına dikkat edin.

Kamera aynı zamanda makro tarzda çekimlerde de iyi bir performans sergiliyor ve en rahat kullanıcıların manuel moda girmeleri gerekmiyor.

Pazarlamada daha çok dikkat edilen bir şey var, Instagram dostu çekimlere doğru pander yapan kamera Kare modudur. Ayrıca, G6’nın kare temalı GUI’si ile de uyumludur. Kare modunda dört çekim seçeneği vardır: Çubuk, Kılavuz, Kılavuz ve Maç. İşte yaptıklarının hızlı bir özeti ve bir örnek.

Snap, ekranı yarıya böler ve resim çektiğinizde, ekranın ikinci yarısı başka bir çekim yapmak için vizör kalırken, diğeri hemen önizleme yapabileceğiniz anlamına gelir. Mükemmel bir resim elde etmeye çalışıyorsanız, kullanışlı bir yöntemdir.

Izgara en basittir ve kendisi de bir kare olan dört resim ızgarasını oluşturmanın hızlı bir yoludur. En basit ve etkili moddur.

Kılavuz, vizöre yerleştirilecek ve başka bir resmi daha iyi oluşturmak üzere, hayalet görüntüsü olarak hareket etmesi için galerinizden bir resim seçme seçeneği ile, kendisi için biraz zekice gelişen yerdir. Ekranın kalabalıklaşması gibi geldi bize ve kullanımı kafa karıştırıcıdır.

Karşılaştırma, Izgara’da olduğu gibi iki resim yakalamak için ayarlandı, ancak bu biraz hantal bir hale getirilecek ve hünerli bir görüntü oluşturmak için candyfloss’u bir buhar izi ile birleştirilecek (LG öneriyor). İyi bir atış yapmak çok zor hatta daha da zor.

Çalmak eğlenceli modlardır, ancak normal fotoğraf çeken çok iyi bir sensörden kaçınmaktır. Fakat LG, Instagram neslini memnun etmeye çalışıyor ve büyük olasılıkla başardı.

Hafıza ve RAM

LG G6’nın tüm modelleri standart olarak 4GB RAM‘e sahiptir. Bölgesel olarak, bazı özellikler farklıdır. LG G6’nın Avrupa versiyonu 32GB depolama kapasitesine sahip ancak 2 TB’a kadar genişletme için bir mikro SD yuvasına sahip. Aynı özellikler ABD versiyonu için de geçerlidir.

Koreli modelin 64GB’lık bir depolama alanı var, aynı zamanda mikro SD desteği de olacak. LG, bu farklılıkların bölgesel pazarlama kararlarına oranla düşük olduğunu söyledi. Depolama alanı genişletilebilir olduğu için umarım çok fazla fark yaratmaz.

Bağlantı ve ekstralar

Bölgesel kararların biraz daha sinir bozucu olduğu yerlerde ekstralar var. ABD G6’nın kablosuz şarjı, ekstra rahatlık, az ekstra ağırlık ve birkaç tasarım değişikliği ekler. Bununla birlikte, Koreli ve Avrupa versiyonları bu kullanışlı eki kaçırıyor.

Koreli G6, yüksek kaliteli ses çalma olanağı sağlayan bir bileşen olan Hi-Fi Quad DAC‘ye sahiptir. LG bize bu özelliği eklemek için daha fazla maliyet ödemediğini, ancak ABD ve Avrupa’nın bu konudaki eksikliklerini söyledi. Dahil edilen bileşenlerle ilgili bölgesel kararlara geri döndü, ancak Avrupa versiyonunun iki istenmeyen özellikten yoksun olduğunu hayal kırıklığına uğrattı.

Ayrıca bir çift SIM sürümü olacak, ancak bunun Türkiye veya Avrupa’ya gelmesini beklemeyin. Bu üç eksik özellik Türkiye’de G6’nın başarısı için hayati önem taşımıyor ancak biz kesinlikle onlara hoş geldiniz diyoruz ve büyük bir telefonun bu gibi özelliklerini pazara bağımlı hale getirmek için sinir bozucu olduğunu düşünüyorum. Ekstra özellikler genel olarak takdir edilmektedir.

Yine de, G6’nın tüm bölgeler için bir özelliği var. LG, hem Dolby Vision’ı hem de HDR 10’u destekleyen ilk akıllı telefon olduğunu iddia ediyor. Temel terimlerle, normalde üst düzey televizyonlarla ilişkili üstün görsel-işitsel standartları teorik olarak destekleyen ilk akıllı telefon.

Teorik olarak söylüyoruz çünkü her ikisini de destekliyorsa da, Netflix gibi gerçek zamanlı aktarım hizmetleri, bu birleşmiş kalitenin gerçekte mobil aygıtlarda oynatılmasını sağlamıyor. HD’nin gerçekte varolmadan önce her şeyin ‘HD Ready’ olduğunu hatırlıyor musun? Tıpkı onun gibi.

Varsayılan olarak 16:9 benzeri içeriği görüntülemek için nasıl ayarlandığıyla ilgilidir. Örneğin, Netflix’i kullanarak videoyu G6’da 16.7: 9 görüntüler. Ekranın üst kısmından aşağıya doğru süpürmek için, ekranın yeşil bir simgesi var, ona dokunun ve 16: 9’da görüntüleme veya 18: 9 tam ekrana kadar genişleme seçeneğine sahip olursunuz. İkincisini seçerseniz, ‘Uygulamanın içeriği tamamen görüntülenmeyebilir’ diye uyarıyor.

Biraz sinir bozucu ve Netflix’in ana ekranına geri dönmek zorunda kaldıklarını bulduk. Ve her seçenekte, tüm içeriğin hâlâ görünür olduğundan emin olmak için siyah çubuğun bir kısmı en azından bir kenar üzerinde kaldı. Uygulamaları tam ekranı kullanarak görüntülemek isterseniz idealden uzaktır.

LG, bunu sıralamak ve G6’ya kesintisiz bir 18: 9 video deneyimi getirmek için Netflix ile doğrudan çalıştığını söyledi; ancak orada bol miktarda servis ve oyun ile G6’nın bir hayata mahkum olabileceğinden endişe duyuyoruz.

Batarya

G6’nın çıkarılabilir olmayan 3,300mAh bir bataryası var. Bu, bataryalarını çıkarabileceğiniz G4 ve G5’in hayranlarını rahatsız edebilir, ancak gerçekte bu doğru karardır. Pil, tam bir güne dayanacak kadar büyük ve birlikte verilen hızlı şarj cihazı, Android cihazın ortalama ömrünün uzatılması ve çok hızlı şarj süresinin hoşa gitme trendini sürdürüyor.

G6 inceleme birimi bir ön üretim modeliydi, bu nedenle belki de pil ömrünün hafif düzensiz doğası düşülebilir. Biz suyu asla bırakmadık, ancak bazı günlerde G6, diğer günlerde sabahın hafif kullanımıyla ulaşırken, makul derecede ağır kullanımıyla yatakta % 75 olacaktı. Bu derlemeyi derhal ve daha uzun bir test süresinden sonra güncelleyeceğiz.

Üretim öncesi modelimiz ABD versiyonu idi ve kablosuz şarj işleminin birçok üçüncü taraf şarj yastığı ve çeşitli durumlarda gerçekleştirildiğini doğrulayabiliriz. Ancak, kablo üzerinden hızlı şarjla karşılaştırıldığında daha yavaştır.

Yazılım

G6, işletim sistemi olarak Android Nugat 7.0 ile birlikte gönderildi, ancak yine de başarısız olsaydı bir suç olurdu. LG’nin kaplaması, pastel renklerde, kare tasarım odaklı ve ekranın etkisinde kalan yuvarlak kenarlarda belirli ve eğlencelidir. Bununla birlikte, uygulama animasyonlarından menüler akmaya ve duraklamaya kadar her şeyde iyi rafine edilmiştir.

Samsung’un TouchWiz veya Pure Stok Android’tan geliyorsanız biraz alışabilirsiniz, ancak bir süre sonra onlar kadar eğlenceli ve pratik olarak kullanabilirsiniz.

G6’nın yazılımı, uzun boylu 18: 9 ekranıyla oynamak için G5’lerden oldukça elden geçirildi. Mesajlaşma, hava durumu ve takvim gibi LG’nin kendi uygulamaları, oynamak için daha fazla yer olduğundan görüntülenen beyaz alanı ve bilgileri daha iyi yönetmek için yeniden tasarlandı.

G5’in ekranlarıyla yan yana sunulduğunda, fark dikkat çekici derecede pozitif:

Gördüğünüz gibi, uygulamalar daha fazla alana sahip. Dolayısıyla LG, kullanıcıyı daha estetik açıdan hoş bir deneyim haline getirmek, ana uygulamalarda çekici, modernleştirilmiş grafikler üzerinde çalışmak için çok çalışıyor.

Ekstra ekran alanının mükemmel kullanımı ile fotoğraf makinesi yazılımı da yeniden yapıldı – fotoğraf manzarası çekilirken, bir tanesinin küçük minik resminin akıllı telefondan ziyade çekilen son birkaç fotoğrafın bir fotoğraf makinesi rulosunu almasını seviyoruz.

LG’nin, ana ekranda iOS stilini görüntüleyip görüntülememeyi tercih etmemize veya bunları bir uygulama tepsisine kaydetme kararını da memnuniyetle karşılıyoruz. IOS’da bunu umursamıyoruz, ancak Android’deki tercih göz önüne alındığında, uygulama tablasını her seferinde seçeceğiz.

Çoklu görev de G6 için iyidir. Buna izin veren tüm Android telefonlarda olduğu gibi, her uygulamayla birlikte kullanamazsınız, ancak aynı anda iki uygulama çalıştırmak istiyorsanız kullanışlıdır. En iyi ekran klavyesi olmadan çalışır. İhtiyacınız olan en kısa sürede, 18: 9 boyutunda bile başa çıkamaz ve çoklu pencere işe yaramaz hale gelir. Bazıları onu zorlamaya devam etmesine rağmen hala bizim kullanmadığımız bir özellik.

LG G6 teknik özellikleri

 • Android Nougat 7.0
 • 5.7in 18:9 2880×1440 Quad HD ekran, 565 ppi
 • Qualcomm Snapdragon 821 işlemci
 • Adreno 530 (grafik)
 • 4GB RAM
 • 32/64GB hafıza
 • 13Mp dual arka kamera, Wide (F2.4, 125°) / 13MP Standard OIS 2.0 (F1.8, 71°) LED flaş
 • 5Mp ön camera, Wide (F2.2 / 100°)
 • 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi
 • Bluetooth 5.0
 • 4G LTE
 • Nano SIM
 • GPS
 • NFC
 • 3,300mAh çıkarılamayan pil
 • Qualcomm Quick Charge 3.0
 • IP68 Suya/toza dayanıklı
 • 148.9 x 71.9 x 7.9mm

Son yorumlarımız

LG G6 şüphesiz çarpıcı bir akıllı telefon. Metal ve cam parıltılı olurken, geliştirilmiş yazılım ve yuvarlatılmış köşe tasarımı ile büyük 18: 9 ekran etkileyici bir şekilde hayata geçiriliyor. Hem G4 hem de G5 modellerinden daha rafine bir akıllı telefon ve daha geniş bir kitleye hitap etmesi gerekiyor.

G6’ya karşı çok şey var ve değerlendirmek için karmaşık bir telefon. Donanımdaki farklılıklar ve yazılımdaki değişiklikler, Samsung Galaxy S‘in yakınında olduğundan yavaşça kendini gösteren bir telefon anlamına geliyor. Tasarım, hepsinin bir araya geldiğini fark edinceye kadar güzel görünüyor.

LG, sessiz bir şekilde telefonun kapağının yanında, olumlu bir telefon üretmeyi başardı ve bir süre daha gördüğümüz herhangi bir Android telefona kıyasla daha taze ve daha yaratıcı hissi bırakarak yazılımın benzersiz ince ayarlarını yaptı.

LG Telefonlar

Not: Bu inceleme yabancı kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Realme 6 ve 6 Pro Telefonlarının Fiyat Listesi Ortaya Çıktı!

Realme, 5 Mart'ta Realme 6 ve Realme 6 Pro akıllı telefonlarını piyasaya sürecek. Lansmana birkaç gün kala sızıntılar arttı. Bir yayın ise, Realme 6 ikilisinin...

Nubia Red Magic 5G Canlı Canlı Görüntülendi!

Nubia'nın Mart ayında Red Magic 5G oyun akıllı telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz, yakın zamanda TENAA listesinde de görüntülendi. Bu da telefonun yakın zamanda piyasada...

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Tasarımı Sızdırıldı!

Samsung, geçtiğimiz Temmuz ayında, amiral gemisi özelliklerine sahip Galaxy Tab S6'yı piyasaya sürdü. Şimdi ise şirketin, Galaxy Tab S6'nın 5G sürümünü duyurması bekleniyor. Yakın tarihli bir bulgu, Galaxy...

OPPO Find X2 OLED Ekranı İle Rekor Kırabilir!

Oppo, Find X2, bir akıllı telefonun sunabileceği en iyi ekranlardan birine sahip olacak. Resmi Oppo hesabından ve şirketin Başkan Yardımcısı Brian Shen'den...

Realme 6 Pro Geekbench’te Görüntülendi!

Realme 6 serisinin Perşembe günü açıklanacağı doğrulandı. Lansman öncesinde, Realme 6 Pro Geekbench kıyaslama platformunda görüntülendi ve karşılaştırma sonuçları bazı önemli detayları...