LG G6 beklenen özellikleri

LG G6‘nın kamerasına ait az önce yayınlanan videoda bazı özelliklere değinilmiş. Aşağıdaki göreceğiniz videoda izlerken aynı anda ekran görüntüsünü de almanız mümkün hale geliyor. Bu özellik aslında daha çok sosyal medya paylaşımlarına göre düşünülmüş gibi olsa da gerçekten kullanışlı olabilir.

LG G6’nın basın görseli sızdırıldı. Aşağıda bulunan görsel artık LG G6’ya ait en güncel ve gerçek görüntü. Burada gördüğümüz siyah tasarım da oldukça şık duruyor. Bir önceki modeli olan LG G5’den de daha büyük ve ekranı daha geniş. Bir kaç saat önce ise LG G5 ve LG G6’nın görüntülerinin karşılaştırması paylaşılmıştı.

LG g6

Aşağıdaki görüntü ise paylaşılan LG G5 boyut kıyaslamasına ait. Ekran boyutunun büyüdüğünü çok rahat görebilirsiniz. Ayrıca ön tarafında bulunan sensör sayıları da artmış. Ayrıca alt ve üst kasa tasarımının inceldiğini görüyoruz.

LG G6 ve LG g5

2016’nın sonlarına gelirken akıllı telefon dedikodu fabrikası her zamanki gibi tam hızla ilerliyor. Gelecek yılki amiral gemileri ile ilgili tüm bilgilere iyi bir göz atıp, incelememizin ve incelemeniz için düzgün bir şekilde sıralamanın zamanı geldi.

Galaxy S8 / S8 Edge ürün yelpazesini yitirirken, şimdi dikkatimizi LG‘ye ve bu yılki modüler G5’in halefine çevirme zamanı geldi. Bununla birlikte, LG’nin amiral gemisi isimlendirme şemasını bir sonraki haneye taşıyarak görünmeye devam ettiği evrensel varsayımı bir kenara bırakırsak, LG G6 hakkındaki söylentiler şu ana kadar kıt olduğu kadar çelişkili oldu.

lg g5 inceleme ekran

LG G6’nın modüler konseptini çıkarılmayan pil ile daha az maceraperest, su geçirmez bir tasarım lehine atabileceğini düşündüren bazı raporlarla birlikte, diğerleri hala bataryanın, eklenen su direncine rağmen çıkarılabilir olabileceğini iddia ederken, hatta eğitilmiş tahminlerde bulundu. Bu noktada biraz zorlaşmaya başladı. Bununla birlikte, burada yaptığımız iş size gelecek yılın amiral gemileri ile ilgili tüm bilgileri sunmak ve şimdi bunu yapacağız. Bununla birlikte, LG G6 hakkında bildiklerimize bir göz atalım:

Tasarım

LG G5 SE cepkolik

Çeşitli Güney Kore yayınları da dahil olmak üzere çok sayıda kaynak, LG’nin deney yaptığı tüm modüler şeyleri G5’de bırakıp daha geleneksel bir tasarım seçeceğini iddia ediyor. Konuyla ilgili çeşitli raporlar, G5’in düşük satışları, telefonun karmaşık modüler yapısı nedeniyle sorunlu üretim verimi ve G5’in geliştirilmesinden sorumlu yürütme çevrelerinde büyük değişiklikler de dahil olmak üzere, önerilen bu değişikliğin çeşitli nedenlerini belirtiyor.

Şirketin önümüzdeki amiral gemisi için modülleri tamamen bırakıp bırakmayacağı tartışma konusu olmakla birlikte, telefon tasarımıyla ilgili diğer söylentilerle de çok mantıklı ve bağlanıyor.

“LG G5 çok deneysel bir cihazdı. Belki de çok deneysel. Modüler konsept son derece umut verici ancak bu satışlara yansımadı”

Batarya

lg g5_magic slotBazı raporlar, G6’nın kullanıcının değiştirebileceği bir pilde sahip olmayacağını iddia ediyor; bu, söylentilere paralel ve telefonun modüler olmayan bir yapıya sahip olacağına işaret ediyor.

Bununla birlikte, diğer kaynaklar, özellikle Kore Heraldı, LG G6‘nın çıkarılabilir pil özelliklerini G5’den ve modüler olmayan V20‘den “güvenlik” amaçlı olarak muhafaza edebileceğini ve belirsiz bir şekilde Galaxy Note 7’deki çöküntüyü referans olarak gösterebileceğini önermektedir.

İlginç bir nokta, ancak çıkarılabilir pili arızalara karşı yeterli önlem olarak görmüyor olsak da. Dahası, eğer modüler tasarım G6 için hayır geldiyse, LG’nin pilin kapalı kalması için daha iyi bir nedeni olabilir. Bu, bir sonraki noktaya getiriyor.

“Hem LG G5 (yukarıdaki resim), hem de V20 çıkarılabilir piller taşıyor ancak G6 bu geleneği, değiştirilemez, kapalı bir pil ünitesi ile kırabilir”

Suya dayanıklı mı?

Çıkarılabilir pil özelliklerini düşürmenin muhtemel nedenlerinden biri, gelişmiş su yalıtım tekniğidir. Samsung, Galaxy telefonlarının ekranları etrafında su geçirmez bant kullanırken, LG’nin Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la yaptığı gibi yapışkan temelli bir su yalıtım yöntemine baktığı söyleniyor.

Galaxy S5 gibi çıkartılabilir pillere sahip, suya dayanıklı telefonlar gördük ancak LG, gelecekteki amiral gemilerini cihazlara daha da dayanıklı hale getirecek bir yol üzerinde çalışıyor olabilir ve mühürlü bir pil kesinlikle yardımcı olabilir.

Kasa

LG G5, gövde ile anten yarığı arasındaki dikişleri gizlemek için primer ile kaplanmış unibody alüminyum bir yapıya sahipti. Kullanıcıların ayakta alkışlamalarıyla karşılanmadı ve biz de hayrete düşmedik. Bununla birlikte, LG G6 için bazı şeyleri yüksek parlaklık ile geri püskürtmek istiyor olabilir.

Bazı raporlar, gövdenin camdan yapılabileceğini öne sürürken bazıları, LG’nin ödün vermeden üst düzey bir parlaklık elde etmek için Apple’ın Jet Black’in 7 modelleriyle yaptığı gibi bazı metal parlatma tekniklerini kullanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu öne sürüyor.

Ekran

LG G5 Yeni Güncelleme Aldı!

Apple’ın 2017 serisi için OLED teknolojisine geçtiğini ve Google’ın Pixels ile uğraştığını ve Samsung’un hemen hemen her taşınabilir aygıtta AMOLED görüntülerini kullandığını söylediğinde, LG de partiye katılabilir. Şirket halihazırda kendi akıllı ekranları ve TV’leri ile Apple Watch için OLED ekranlar üretiyor, bu nedenle OLED donanımlı bir G6 olasılığı var.

Ayrıca mobil VR’nin önümüzdeki yıl daha büyük olacağı ve Google’ın bir Daydream’e hazır cihaz üretmek için verdiği yönergelerin bir OLED ekranına sahip olmasını şart koştuğu için, daha çok sayıda Android telefon üreticisi bu teknolojiyi benimsiyor olabilir.

LG G6 Resmi Olarak Tanıtıldı. Tüm Özellikler ve Satış Fiyatı

Çözüm olarak, LG G6 ya mevcut Quad HD çözünürlüğünü G5 ve V20’yi koruyacak ya da 4K ekranıyla bir çentik kadar çarpacaktır. G6, Galaxy S8 / S8 Edge ile baş başa başlayacak. Bu seride 4K ekranlar paketi duyulacağına dair söylentiler var, bu nedenle LG bir sonraki amiral gemisinde daha yüksek çözünürlüklü bir panel uygulamaya karar verebilir.

Kavisli ekranlar bu günlerde trendy ve önümüzdeki yıl amiral gemileri norm haline gelebilir, ancak bir dizi rapor, LG G6 normal düz ekran ile geleceği düşünülmektedir.

Donanım

Bu noktada fazla bir şey bilinmiyor ancak G6’nın, Snapdragon 830 çipini, en az 6-8 GB RAM ile desteklenmiş olması bekleniyor; eğer LG, Galaxy S8 kardeşlerle rekabet etmek istiyorsa tabi. G6, muhtemelen bir USB Type-C portuna sahip olacak ve aynı G5’te bulunan 32 GB genişletilebilir, dahili belleği koruyacaktır. G6’da rekabete hazır olmak içim 4K ekran olacaksa, yetenekli bir donanımın olması şart.

Ses

LG G5 Yüksek Fiyatıyla Tepki Çekti!V20, yeni 32-bit “dörtlü” DAC ve her ünite ile birlikte verilen B&O kulak içi kulaklıklar ile, kutudan çıkan ses dosyalarına hitap eden LG, Hi-Fi sesi B & O markalı “Friend” modülüyle G5’e getirdi. Bu göz önüne alındığında, G6’nın öncülünün audiophiliac DNA’sının bir kısmını taşıyacağını varsaymak mümkün.

Modüler bir telefon değilse, örneğin özel bir Hi-Fi modülü ile işlevsellik genişletilemezse, LG bazı ciddi ses özelliklerine sahip bir sonraki amiral gemisini kutudan çıkarmaya çok iyi karar vermesi gerekebilir. Bununla birlikte, bu, LG’nin en yeni üst uç cihazlarında sunduğu bilgilere dayanarak yaptığımız eğitimli tahminimiz olduğunu söyleyelim.

İlgili bir not üzerinde, sayısız kaynak, LG G6‘nın günümüzde bir özellik olan 3,5 mm’lik bir çıkışa sahip olacağı konusunda hemfikir. Dolayısıyla değinmeye değer.

V20 üç mikrofon aygıtı sayesinde 24 bit kayıpsız ses kaydı sundu. Gelecek yılın G6’sında bir dönüş yapmak güzel olurdu.

Kamera ve Göz Tarayıcı

lg-g5-kameraG5 ve V20, gelişmiş bir formda G6’ya geri dönebilecek akıllı bir çift kamera sistemine sahipti. Hem G5 hem de V20, arkasında iki kamera ile geldi – 8 MP geniş açılı lens ve 16 MP birinci kamera – LG’nin en akıllı kamera yazılımı ile oldukça iyi çalıştı.

Selfie kamerasına gelince, G6 biraz değişebilir. Ön taraftaki kameralara bir devrim için nefesimizi tutmayacağız. Kasım ayına geri dönünce LG, IR ışık filtresi yardımıyla iki fonksiyon arasında geçiş yapabilen hepsi-bir arada bir iris tarayıcı / ön yüze çalışan kamera modülü üzerinde çalışıyor demiştik.

Şirket, o zamandan beri bu modülün geliştirildiğini doğrulamış olsa da, bunun G6’da veya bu konuyla ilgili LG’nin 2017 telefonlarından herhangi birinde uygulanacağı anlamına gelmiyor. Yine de çok sayıda rapor, G6’nın muhtemelen bir formda ya da başka birinde bir iris tarayıcı özelliği olacağı konusunda hemfikir.

Yazılım ve Diğer Özellikler

V20, Android Nougat’ı kutudan çıkartan ilk akıllı telefon olduğundan LG G6‘nın da Nougat’ı çalıştırması oldukça güvenli bir bahis. LG’nin Apple Pay ve Samsung Pay ile doğrudan rekabet edebilmesi için kendi mobil ödeme servisiyle gelebileceği söylentileri de var.

Bu, G6’nın içinde uygulanan bir çeşit MST (Manyetik Güvenli İletim) teknolojisine sahip olacağı anlamına gelmektedir.

LG G6 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

G5’in geçmesi gereken bir şey varsa, LG muhtemelen Moodle 2016’da (muhtemelen MWC 2017’de) G6 ile ortaya çıkacak ve Şubat ayını hedefleyecektir. Daha önce G-serisi telefonlar için duyuru “zaman çizelgesine” hızlı bir göz atalım :

LG G2 – Ağustos 2013’te Açıklandı; Eylül 2013’ü piyasaya sürüldü
LG G3 – Mayıs 2014’te Açıklandı; Haziran 2014’ü piyasaya sürüldü
LG G4 – Nisan 2015’te Açıklandı; Mayıs 2015’ü piyasaya sürüldü
LG G5 – Şubat 2016’da Açıklandı; Nisan 2016’da piyasaya sürüldü
LG G6 – Beklenen duyuru Şubat 2017; Beklenen satış tarihi Mart – Nisan 2017

Bu tarihlerin net bir şekli olmamasına rağmen, LG’nin her yıl yılın başlangıcına doğru daha fazla açıklamayı yapacağı açıktır. G6’nın Şubat ayında muhtemelen MWC’de, en geç Mart veya Nisan ayında bir lansmanla ilan edileceğini söyleyebiliriz. LG, Galaxy S8’e karşı bir şans vermek istiyorsa, Samsung’un bir sonraki amiral gemilerinin Şubat ayında açığa çıkması ve ertesi ay (her zamanki gibi) raflara çıkması beklendiğinden, satışları Nisan ayının ötesinde ertelemek iyi bir fikir olmayacak.

lg g5 inceleme renkler

“MWC 2017, 27 Şubat – 2 Mart 2017 tarihlerinde Barselona’da yapılacak”

LG G5, Nisan ayında yaklaşık 650 dolarla piyasaya çıktı (Türkiye’de 2.300 TL Civarı idi) ve G6, muhtemelen aynı fiyat etiketini alacak. G5’e kıyasla bir sıçramanın ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak biraz daha pahalı olabilir, ancak 650 $ ‘dan daha ucuza veya 700 $’ dan daha pahalı olacağını sanmıyoruz. LG her zaman amiral gemisi cihazlarını Samsung’dan daha ucuza fiyatlandırdı ve G6’nın bu trendden sapma ihtimali oldukça düşük.

LG G6 hakkında ne düşünüyorsunuz?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here