LG G7

LG G6 akıllı telefonlarından istediğini bir türlü alamayan LG, Snapdragon 835 işlemci modellerini kullanmak yerine bir nesil önceki işlemcileri kullanmasıyla hayatının hatasını yapmış ve G6 serisi dönemi zararla kapatmıştı. G6 akıllı telefonlarında yer alan işlemci modeline rağmen fiyatların yüksek olması, markanın geri planda kalmasına neden oldu. Durumdan ders çıkaran LG, bir sonraki amiral gemisi modeli olacağını açıkladığı LG G7 modeli için bekleyeceğini belirtmişti.

Marka tarafından yapılan açıklamalarda LG V30 modelinin yenileceği ancak LG G7 tanıtımının biraz daha gecikeceği vurgulanmıştı. Beklenen oldu ve LG G7 modeli MWC 2018 etkinliğinde tanıtılmadı. Ancak yeni akıllı telefonların detayları gelmeye başladı.

LG G7 Görselleri Paylaşıldı

Daha öncede görselleri ortaya çıkan akıllı telefonların, bu kez bazın görselleri yayınlandı. LG G7 modeline ait olduğu belirtilen görseller ise birçok detayı ortaya çıkarıyor. Görsellere baktığımız zaman modelin tam ekran kullanımı yaptığını görüyoruz.

Sadece alt kısımda bir çerçeve alanı kullanıldığı görülen telefonun, üst kısımda ise çentik bölümüne yer verildiği görülüyor. Geri kalan tüm alanların ekrandan oluştuğunu görmekteyiz. OLED ekranların kullanılacağı ve markanın kendi OLED panellerine yer vereceğine kesin gözüyle bakılan akıllı telefonların, yakınlık sensörü, kamera, ışık sensörü ve hoparlör bölümünü bu çentik alanına sığdıracağı belirtiliyor.

LG G7

İşlemci olarak ise yeni serinin son amiral gemisi olan Snapdragon 845 modelini kullanacağı bilgisi var. Çok daha başarılı bir işlemci serisi olmasının yanında LG G7 akıllı telefonlarını amiral gemisi modellerle yarışa sokacak olan LG G7 akıllı telefonlarının, 16 MP ön kamera ve çift arka kamera kullanması ise olası gibi gözüküyor.

6 veya 8 GB RAM bellek miktarı gibi bir bellek miktarı kullanması beklenen akıllı telefonun, geri kalan detayların ise tanıtımla beraber ortaya çıkması bekleniyor. 800-900 dolar arasında bir model olması beklenen yeni akıllı telefonların tanıtımının ne zaman yapılacağı ise kesin değil. Bunun için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here