Ana Sayfa Android Haberleri LG G7 ThinQ Android Pie Sürümü Aldı

LG G7 ThinQ Android Pie Sürümü Aldı

LG G7 ThinQ akıllı telefonları için Android Pie sürümünün dağıtımı devam ediyor. LG G7 ThinQ güncellemesi neler sunuyor?

-

Akıllı telefonları pek fazla ilgi görmeyen LG’nin, pazarda yeniden yer almasını sağlayan modellerden biri olan LG G7 ThinQ akıllı telefonları için sevindirici bir haber geldi.

Bugün paylaşılan görsellerle beraber LG G7 ThinQ akıllı telefonlarının güncelleme aldığı açıklandı. Amiral gemisi serisi bir akıllı telefon modeli olması nedeniyle zaten güncelleme alması beklenen telefonun, çok daha önemli yenilikler kazandığını ve artık Android Pie sürümüyle çalıştığını belirtelim.

Hemen güncelleme konusunda detaylardan da söz etmek gerekiyor. Bakalım LG G7 ThinQ sahiplerini nasıl bir sürpriz bekliyor.

LG G7 ThinQ Güncellemesi Neler Sunuyor?

Android Pie sürüm güncellemeleri ardı ardına geliyor. Bu noktada ilk olarak Samsung’un akıllı telefonlarının güncellemeler almaya başladığını söyleyebiliriz.

Kısa süre önce bu modeller için paylaşılan güncellemelerde de söz etmiştik. LG modeli için gelen güncelleme de farklı bir özellik sunmuyor. Yine Android Pie işletim sisteminin tüm özelliklerinin kullanıma girdiğini görüyoruz.

Aslında bu güncelleme çok yeni bir güncelleme değil. İlk olarak 6 ay kadar önce güncellemenin ana vatanı olan Güney Kore’de yayına açılmasını sağlayan LG, şimdi ise güncellemeyi diğer ülkeler için dağıtıma çıkarmış oldu.

LG G7 ThinQ

Android Pie güncellemesinin şu an için İtalya, Polonya ve İngiltere ülkeleri için yayınlandığını da ekleyelim. Bu 3 ülkede daha Android Pie sürümünün kullanımı başlamış oldu. Fakat ülkemizin de bulunduğu diğer ülkeler için güncellemenin ne zaman dağıtıma çıkacağı konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Muhtemelen aynı sıra ile güncelleme dağıtıma devam edecek ve bu sürümün tam olarak her akıllı telefon için yayınlanması biraz daha zaman alacak. Özellikle ülkemizde satışı yapılan sürümün, güncelleme için bir süre daha bekleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

LG G7 ThinQ

Bunun dışında güncellemenin Mayıs ayı güvenlik yamalarıyla beraber geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Mayıs 2019 güvenlik yamalarının artısının oldukça fazla olduğunu ekleyelim. Bu güvenlik yamalarıyla beraber güncellemenin boyutu ise 1.4 GB olarak açıklandı.

Çok yüksek bir boyuta sahip olmayan güncelleme, bazı önemli sorunları da çözüyor. Her modelde değil ancak bazı modellerde açılış ekranında donma sorunlarının yaşandığı ve bu modellerin kullanımının olumsuz etkilendiği konusunda bilgiler paylaşılmıştı.

LG G7 ThinQ

Yeni sürümle beraber ortadan kalkan sorunların başında da bu açılış ekranı sorunu geliyor. Bunun dışında genel olarak bir performans artışı sunulduğunu da eklemek gerek. Tabii ki detaylar için ülkemizde de güncellemenin yayınlanmasını beklemek gerekecek.