Lg Mobil İşlemci
Lg ilk mobil işlemisini üreteceğini açıkladı

LG Elektronik Şirketi sözcüsü son olarak yakında kendi işlemcilerini üretebilen bir şirket olacakları söylentilerini doğruladı.

İlk olarak LG G Pad’in Odin kod adlı çip hattı üzerinden çalışacağı duyuldu. Her geçen gün inç inç LG kendi işlemcisinin seri üretimine geçmeye hazırlanıyor. Tayvanlı tanınmış TSMC firması tarafından üretilecek olan çip üstü sistemler(soc) orijinal LG ARM tabanlı tasarım özelliği olacak. Kesin olmamasına karşın söylentiler işlemcilerin yerleşik dört 2.2GHz Cortex-A15 ve dört 1.7GHz Cortex-A17 işlemci çekirdeğiyle üretileceği yönünde. Grafik işlem biriminde ise PowerVR 6. Seri desteği olacağı söylentiler arasında.

Kore Herald gazetesi haberine göre LG yongaseti içeren ilk cihazın LG G3 olacağı belirtiliyor. Bu durum Qualcomm’un son ürettiği işlemcilerde düzenlemelere gitmesiyle doğrulanacak gibi. İşlemci üretimi kesinleştiğinde bu denli güçlü bir üretim Kore’de ilkkez olacak. Hali hazırda orta ölçekli işlemciler üreten firmaların arasında dev bir işlemci üreticisi doğacak.

Altın renkli LG G3 modelinin kutusu internete sızdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.