LG, geçtiğimiz yılın sonuna doğru hızlı bir şekilde hareket etmeyi başardı. Kore devi, 2017 serisinin planlarını en azından bir kısmını resmen ilan ederken zaman harcadı. Bu, K3, K4, K8 ve en üst model olan K10‘un yanı sıra Stylus 3 ürününlerini içeriyor.

Tüm K Serisi ve Stylus 3 cihazlarında tutarlı olanlar, premium görüntü gibi hissetmek, değiştirilebilir ürünler sunmaktır. Piller ve hepsi genişletilebilir bellek yuvaları ile geliyor. LG müşterilerin bu kategorideki akıllı telefonları satın alırken başlıca etkenlerini göz önünde bulundurmuşa benziyor.

Las Vegas Kongre Merkezi’nde yerinde iken, en yeni LG K10 ve yeni Stylus 3’ü kontrol etme şansımız oldu. İlk izlenimlerimizi paylaşıyoruz. Stylus 3 inceleme yazımıza linkten ulaşabilirsiniz.

LG K10 2017 İncelemesi

Daha önce de belirtildiği gibi, K10, şu anda yeni “K” serisi akıllı telefonlardan en iyisi. 5.3 inç HD ekranı bulunan cihazdaki söz konusu panel çok keskin görünüyor ve kenarlara doğru 2,5D eğriliği, karışıma bir miktar lüx hissi katıyor. Diğer donanımı, 8 çekirdekli bir MediaTek MT6750 yonga seti ve 2 GB RAM içeriyor. Dörtte bir seviyede iken, bu özellikler hala “K” serisinin geri kalanından daha iyi.

K10, aynı zamanda parmak izi okuyucu ile gelen tek K serisi tek telefon. Arkaya monte edilmiş olan sensör oldukça çabuk ve hassas. Orada şikayet yok. Bununla birlikte, az miktarda 16GB dahili depolama, çok daha az tatmin edici gibi geldi. En azından bu hissi yenmek için bir microSD kart yuvası var.

K10‘un biraz dış görünüşüne geri dönersek – 148.7 x 75.3 x 7.9mm, 142 gram ağırlığı olan gövde sağlam ve şık görünüyor. Plastik her yerinde en çok tercih edilen malzeme ve faydaları hakkında söylenecek çok şey var. Bu nedenle, LG’nin metal olarak maskelemek için eklediği çabalarla fazla ilgilenmiyoruz.

Geleneksel plastik yaklaşımın açık bir yararı, çıkarılabilir bir pili ve arka kapağı kolaylıkla dahil edebilmesidir. Artı, vücudun genel şekli hoş ve ergonomik bir hisse sahiptir.

 

Donanım özelliklerine geri dönecek olursak, MT6750‘yi performans açısından düzgün bir şekilde test etme zamanımız olmadı ama K10, ofise geldiğinde bunu kesinlikle yapacağız. Bu arada, kullanıcı arayüzü ve tipik görevlerin hepsinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Telefonun üzerinde Android Nougat kurulu değil. Bu demek oluyor ki telefonu aldığınızda 6.0 Marshmallow ile karşılaşacaksınız. Ama sonrasında güncelleme mutlaka gelecektir.

Kamera bölümünde K10, 13MP’lik bir ana lens sunuyor. Yine, herhangi uygun bir kalite değerlendirmesi için henüz erken, ancak LG, söz konusu modülün bir zamanlar amiral gemisi G serisi bir cihazda kullanıldığını söylüyor. Bu potansiyel olarak G3 veya belki de G4 Beat modeleri olabilir. 5MP ön kamera da 120 derece geniş açılı mercekle oldukça ilginç ve başarılı tercih olmuş.

Genel bakışı açıklamak için, K10‘da dikkat edilmesi gereken birkaç birkaç özellik var. Bunlar Wi-Fi n, LTE, NFC, oldukça geleceğe uygun Bluetooth 4.2 ve 2.800 mAh çıkarılabilir pil. Renk seçenekleri de tatmin edici ve Siyah, Titan ve Altın gibi çeşitleri bulunuyor. İncelemenin sonuna gelirken LG’nin K serisi telefonlarının düşük ve orta segmente hitap ettiğini unutmayın. O yüzden telefonun özelliklerini kıyaslarken rakip telefonlardan çok daha uyguna alabileceğinizi de aklınızda tutun.

Son olarak LG K10 (2017)’nin fiyatı konusunda her hangi bir açıklama yapılmadı. Sitemiz üzerinden ilerleyen günlerde fiyat ve çıkış tarihi hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz. Umarız incelemeyi beğenmişsinizdir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here