LG Stylus 3 İnceleme

0
97

LG‘nin mobil bölümünden bahsedecek olursak, dikkatlerin çoğu şu anda şirketin LG G5’e halefiyle birlikte geleceğe odaklanıyor. Geçen yılki modüler karmaşa gerçekten kimsenin ummadığını ortaya koymadı ve LG’nin tüm gözleri G6 ile bir sonraki hareketlerinin ne olacağını görmek için yapıldı.

O gün gelene kadar LG, yeni bütçeli akıllı telefon tekliflerini bir araya getirmek için CES 2017‘den yararlandı. Bütçe akıllı telefon pazarında, en iyi akıllı telefonlar ve giderek daha ucuza dönüşen ve ucuz akıllı telefonlar giderek daha iyi hale geldiği için, rekabetçi bir durum oluştu.

LG‘nin K serisi telefonlarına yönelik üç yeni güncellemenin yanı sıra şirket ayrıca Not’un maliyetinin yalnızca bir kısmını satarken mümkün olduğunca Not’un özelliklerini sunmaya çalışan büyük kalem özellikli bir akıllı telefon olan LG Stylus 3‘ü duyurdu.

Stylus 3, kesinlikle bir yarışa katılmayacak ancak yerleşik kalem ve bunun için özel yazılım özellikleri ile donatılmış olarak sunulan büyük ve ucuz bir Android kayrak arıyorsanız yeni Stylus 3, tasarıya uygun. CES 2017’de burada telefonla görüşme fırsatı bulduk ve bunlar bizim ilk izlenimlerimiz.

Tasarım

Akıllı telefonun tasarım tarafında, LG Stylus 3, biraz heyecanlı olmasa da ele uygun görünüyor. Telefon tamamen plastikten yapılmış ve sadece 149 gram ağırlığında tüm paketi daha az yer tutuyor olsa da, eldeki duygunun tüm metallerinkinden daha az prim hissine sahip olduğuna hiç şüphe yok. Yakın zamanda Vegas’ta ilan edilen Onur 6X gibi.

Bununla birlikte, materyaldeki bu dengeleme Stylus 3‘ün, kolayca açıp kapatabileceğiniz arka panel sayesinde çıkarılabilir bir pile sahip olmasını sağlamış. Stylus 3, rekabetteki kadar oldukça gösterişli görünmese de, mobil pazarda oldukça nadir bulunan işlevselliği ekleyerek bunu telafi ediyor.

Burada kullanılan plastik, ZTE Blade V8 Pro‘da gördüğümüz gibi herhangi bir doku özelliği taşımıyor ve bunun yerine sahte metal görünümünü tercih ediyor. Şahsen iyi görünüyor, ancak gördüğümüz diğer ucuz telefon modellerinin bir kısmından ziyade, son bir kaç ayda ortaya çıkan bütçe dostu telefonlara genel görünümünü ve hissini hatırlatıyor.

Ve LG’nin Stylus serisindeki bir telefondan beklediğiniz gibi, Stylus 3 kendi kalemiyle donatılmış durumda. Burada sunulan özellik, Galaxy Note 5 ile elde edeceğiniz gibi basınç hassasiyeti sunmuyor ancak bu fiyat düşünüldüğünde olması güzel bir ek. Kalemin kendisi çok hafif ve elinde hoş hissettiriyor ve kullanmadığınız zamanlarda telefonun gövdesinde ayrı olarak yer alıyor.

Ekran

LG ekrana geçtiğinde, LG Stylus 3 cephesinde 5.7 inç büyük bir ekranı görüyoruz. Panel LCD bir yapıdaydı ve çözünürlük yetersiz 1280 x 720. Şahsen ekran iyi görünüyor, ancak karşılaştırmak gerekirse Quad HD veya Full HD ekranlı herhangi bir şeye ve burada kullanılan panelin yumuşak niteliğini hızlı bir şekilde fark edeceksiniz. Renkler biraz bozulmasa güzel görünebilir ve bir ekranın bu boyutta bir 720p HD çözünürlüğü ile uğraşırken metin biraz bulanık hale gelebiliyor.

Akıllı telefonda 200 doların altında veya 200 dolar civarında harcama yapmak isteyen insanlar burada kurulum konusunda mükemmel bir sonuç alacak, ancak benzer fiyat noktaları ve daha yüksek ekran çözünürlüğü sunan birçok rakip ile Stylus 3 için yanlış yönde bir adım gibi görünüyor. (Yani çok paranız varsa almayın)

Kullanıcı Arayüzü ve işlemci

Android 7.0 Nougat, LG Stylus 3’te kutudan çıktığı gibi kullanıyorsunuz ve Android’in bu sürümünde bulunan LG’nin özel birde arayüzü bulunuyor. LG, Android’in görünümünü değiştirirken işi biraz geride tutmaya karar verdi, çünkü burada LG’in özelleştirilmiş yazılımının geçmiş versiyonlarında mevcuttu. Buna ek olarak Stylus 3‘ün zaten Nougat’ı sevdiğini görmek harika.

LG’nin aşırı kişiselleştirilmiş Android ile geri çekilmesine karar vermesi, herşeyin çabucak ve pürüzsüz olduğunu hissetmeye yardımcı oluyor ve bu, MediaTek 6750‘nin herhangi bir hayal gücünün en güçlü yongaseti olmadığı için iyi bir şey. Bu özel yonga seti, 1.5GHz’de saat hızına sahip bir 8 çekirdek işlemciden oluşuyor ve bu 3GB RAM ile destekleniyor. Bu kombinasyon, hafif ila orta görevler için yeterli beygir gücünü sağlamaktadır, ancak çok fazla grafiği olan bir oyundan da performans beklemeyin.

Stylus 3, LG’nin standında onunla oynarken çok pürüzsüz hissettim, ancak telefondaki görevlerimin uygulamaları açma ve kullanıcı arayüzünde gezinme ile sınırlı olduğunu unutmayın. Ve Samsung’un hatırlamasından önceki Note 7’de gördüğümüze benzer şekilde, kalemi telefonun gövdesinden çıkardığınızda açılır menü görüntüleniyor.

Bu menü, doğrudan kalemle alakalı olarak gerçekleştirebileceğiniz çeşitli işlemlerden oluşur ve kalemi, sonradan düşünülmek yerine bir bütün olarak telefona gerçek bir eklenti gibi hissettiren hoş bir dokunuş olmuş

Kamera

Stylus 32ün arka tarafında 13MP ve ön tarafında 5MP kamerası bulunuyor. Bununla birlikte, Stylo 3 (Stylus 3’ün ABD versiyonu) 8MP selfie kameraya sahip. LG’nin kamera kullanıcı arayüzü bu noktada biraz eskimeye başlıyor ancak tüm kontrol ve ayarlara erişmek oldukça kolay.

Batarya

Stylus 3’ün büyük özelliği, aynı zamanda canlı bir pil olmasını sağlar ve bu, telefonun içinde paketlenmiş olan 3.200 mAh ünitesi ile belirgindir. Kesinlikle kullanılmış olan 720p HD ekran, en çok görünen özelliği olmayabilir, ancak bunun gibi büyük bir pil ünitesi ile birleşince oldukça hoş bir dayanıklılık sağlanıyor.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

LG, henüz Stylus 3’ün herhangi bir fiyatlandırma ya da çıkış tarihi bilgisini açıklamadı, ancak telefonun fiyatının 150 $ ya da 200 $ civarında olmasını bekliyoruz. Stylus 3, tam bir fiyat performan telefonu olmuş. Bununla birlikte, geçen yıl ya da öylesine ortaya çıkan diğer ucuz akıllı telefonları aldığınızda, kendinizi kötü hissedebilir siniz. Çünkü Stylus 3’ün oldukça çok artısı var!

Stylus 3‘ü daha sonra detaylı olarak inceleyeceğiz. Performans açısından da ne seviyede olduğunu görüp analizlerimizi o doğrultuda sizlerle paylaşacağız. Ayrıca o zamana kadar telefonun resmi fiyat ve çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir güncelleme için web sitesini takip etmeye devam edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here