lg-samsung

Akıllı telefon pazarında kıran kırana rekabet yaşansa da zaman zaman Teknoloji Firmaları bizrbirlerine de laf yetiştirmekten, imalardan, kısa ve öz eleştirilerden geri de durmuyorlar. En son örneti Lg tarafından Samsung’a gönderme oldu.

LG, attığı twitt ile Samsung Galaxy S6 serisinin çıkartılamayan bataryasına gönderme yaptı. Samsung yeni değişimiyle kullanıcılarına sunduğu 2015 yılında piyasaya çıkan metal kasa tasarımı ve diğer üst düzey donanım özellikleri ile dikkat çeken Galaxy S6, diğer taraftan çıkartılamayan batarya ile sunuldu. Firma, değiştirilebilir kapak ve çıkartılabilir batarya tasarımını önceki modellerinde kullanırken, yeni Galaxy S6 da ise metal kasaya geçmiş ve bataryasını ise iPhone modelleri gibi çıkartılıp değiştirilemeyecek şekilde tasarlamış ve kullanıcılara sunulmuştu.

galaxy-s6-twitter-lg

Samsung Mobile, Twitter üzerinden son modelinin tanıtım ve reklamını yaparken, bu Tweet’te de Galaxy S6 Plus’ın sadece 90 dakikada 0’dan tam dolu batarya seviyesine ulaşmasına değinmiş ve büyük bir özellik gibi lanse etmişti. Bu durumu gören LG’den cevap geçikmedi. Her ne kadar açıkça Samsung twitt’e cevap olarak yazılmamış gibi görünüyorsa da LG USA, kendi akıllı telefonları LG V10’un 0’dan tam dolu bataryaya, değiştirilebilir batarya ile anında geçebileceğini belirtiyor. LG USA’nın zamanlaması Samsung için cevap olarak algılandı bakalım bu üstü kapalı atışma daha ne kadar devam edecek Samsung bu laf sokuşturmanın altın da kalacak mı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here