Ana Sayfa Akıllı Telefon LG, Üçlü Selfie Kamerasına mı Hazırlanıyor?

LG, Üçlü Selfie Kamerasına mı Hazırlanıyor?

-

Üçlü kamera kullanımları markalar arasında oldukça yaygın hale geldi. Galaxy S10, Huawei P30 ve LG V40 ThinQ‘te bu kurumları görebiliyoruz. Hatta Apple‘ın gelecekteki iPhone’larında da muhtemelen bir kamera da eklendiğini göreceğiz. Peki üçlü selfie kamerasına ne dersiniz? LG’nin son patenti bize bu sinyali veriyor.

LG‘de yer alacak kameraların fonksiyonları hakkında henüz bilgi sahibi değiliz fakat normal bir sensöre, geniş açılı bir sensörün eşlik edeceğini varsayabiliriz. Buna ek olarak, Güney Koreli marka, yakın zamanda LG G8 ThinQ‘da görüldüğü gibi, gelecekteki akıllı telefonlarına ToF sensörünü de sığdırabilir. Bu muhtemelen şirketin son el hareketi özelliği ve portre fotoğrafları için derinlik verileri almak için kullanılacak. LG, Apple’ın Face ID’sine rakip sensörle 3D yüz tanıma sistemi uygulamayı da seçebilir.

Söz konusu patentte, ekranın üzerinde yer alan geniş bir çentik içine yerleştirilmiş üç kamerayı görüyoruz. Bu panel, biraz daha kalın olan ve nispeten düzgün çerçevelere sahip olsa da genel olarak tasarım LG’nin yeni amiral gemisi modellerine çok benziyor.

LG Üçlü Selfie Kamerası Patenti
LG Üçlü Selfie Kamerası Patenti

Buna ek olarak, açıklanan akıllı telefon, LG V40 ThinQ ve LG V50 ThinQ gibi arkada yatay olarak hizalanmış üçlü kamera düzeneğine sahip olacak. Ve arkaya monte edilmiş bir parmak izi okuyucusuyla gelecek. Diğer detaylar arasında özel bir Google Asistan düğmesi ve altta yer alan bir hoparlör görüyoruz ve bir çoğunuzu üzebilecek haber, kulaklık girişi yok.

Elbette burada sadece bir patentten bahsediyoruz ve LG’nin önde üç kamera bulunan bir akıllı telefonu piyasayı süreceğinin garantisi yok. Bununla birlikte, böyle bir uygulama oldukça ilginç olabilir. Daha da önemlisi tüketicilerin dikkatini çekebilir ki LG’nin buna çok ihtiyacı var. Çünkü satışları giderek düşüyor.

Peki siz LG hakkında ne düşünüyorsunuz? Piyasada yükselen telefon markaları arasından LG’yi tercih eder misiniz?

25,585BeğenenlerBeğen
56,932TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here