Ana Sayfa Android Haberleri LG V40 ThinQ Android Pie Güncellemesini Aldı

LG V40 ThinQ Android Pie Güncellemesini Aldı

LG V40 ThinQ güncellemesi sonunda yayınlandı. Android Pie sürümü LG V40 ThinQ akıllı telefonlarına neler kazandırıyor?

-

LG’nin “G” serisi akıllı telefonlarının dışında kalan bir başka amiral gemisi modeli olan LG V serisi akıllı telefonlar, son olarak LG V40 ThinQ ile güncellenmişti. Bir seri olarak gelen yeni akıllı telefonların özellikleri ve kamera sistemi bir hayli beğeni toplamıştı.

LG’nin üzerinde oluşan kötü algının kırılması konusunda yardımcı olacak serilerden biri olarak değerlendirilen LG V40 ThinQ akıllı telefonları için bu kez güncelleme haberi gündemde. Aslında geç kalan bir güncelleme olarak değerlendirilen V40 ThinQ Android Pie güncellemesi, dün itibariyle dağıtıma çıkmış durumda.

LG V40 ThinQ Android Pie

Bir süredir beklenen yeni Android güncellemesi için söz konusu açıklamanın yapılmasının ardından, güncelleme için detaylarda ortaya çıkarıldı. V40520A-03 seri numarasıyla yayınlandığı açıklanan yeni güncellemenin beraberinde güvenlik yamaları sunduğunu da görüyoruz.

Android tarafında elde ettiğimiz bilgiye göre Haziran ayı değil ama Mayıs ayı için güvenlik yamaları sunuldu. Bundan sonraki süreçte Haziran ayı güvenlik yamalarının sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

LG V40 ThinQ

LG V40 ThinQ için yayınlanan güncellemenin güvenlik yamaları dışında, tüm Android Pie özelliklerini kullanıma soktuğunu da ekleyelim. Tüm özellikleri sunulmasının dışında tabii ki LG tarafından özelleştirilmiş olan bir iki yenilik de yok değil.

Özellikle arayüz kısmında LG’nin dokunuşları yok değil. 3.92 GB gibi bir boyuta sahip olan güncellemenin, diğer güncellemeler olduğu gibi bölge bölge dağıtımı yapılacak.

Yani her LG V40 ThinQ akıllı telefonunun anında güncelleme almasını beklemek yanlış olur ki kaldı ki böyle bir durum da söz konusu olmayacak. Ülkemizde satışı yapılan cihazlar için de güncelleme kademeli olarak dağıtılacak.