Ana Sayfa Akıllı Telefon LG Wing Geliyor – Telefon Kesinleşti

LG Wing Geliyor – Telefon Kesinleşti

Katlanabilir akıllı telefon için yeni yorum getirecek LG Wing modeliyle karşı karşıyayız. Resmi açıklama geldi ve telefonun tanıtım tarihi açıklandı.

0

LG’nin yeni bir katlanabilir akıllı telefon geliştirdiği bilinen bir gerçek. Markanın bu telefonunun adının ne olacağı ya da teknik özelliklerinin neler olacağı ise gizli kalmış noktalardan. Baştan beridir LG Wing iddiaları var ama bu isim de bir türlü onaylanmamıştı.

Telefon hakkında o kadar çok iddia ortaya çıktı ki isim Wing olur dedik. Öyle de oldu ve LG bir açıklama yaparak yeni akıllı telefonunun ismini duyurdu. Telefonun özellikleri konusunda pek bir şey açıklanmadı ama isim ve tanıtım tarihi konusunda kesin bilgi paylaşımı yapıldı.

LG Wing Nasıl Bir Tasarımla Gelecek?

Telefonun teknik özellikleri çok önemli değil. Bu aşamada çok önemli değil. Çünkü LG’nin yeni akıllı telefonunun farklı bir durumu olacak. Bu telefon katlanabilir bir telefon olacak. Öyle bildiğimiz katlanabilir akıllı telefonlardan da çok farklı bir yapısı olacak.

Telefonda T şeklinde bir kasa bulunacak. Bu T şeklinde ekran ya da kasa diyebileceğimiz düzende iki ekran kullanabileceksiniz. Birinci ekran yatay konumda iken ikinci ekran dikey konumda kullanılabilecek. Yani Tam olarak T şeklinde.

İlginizi Çekebilir: ZTE Axon 20 5G Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İkinci ekranın nasıl açılacağı konusunda çok bir bilgi yok. Kimi görüşlere göre bu ekran alt kısımdan açılacak. Aşağı doğru uzanan bir ikinci ekran olacak ve bu ekranın açılması durumunda telefon yeni bir forma geçtiği gibi ekran ayarları da yeni bir forma geçmiş olacak.

Böyle bir yapının akıllı telefonu ne kadar kalınlaştıracağı konusunda da şu an yorum yapmak çok zor. Çünkü bunu bilmek için telefon hakkında tasarım detaylarını bilmemiz lazım. İkinci ekran ince bir panel mi olacak yoksa gerçek anlamda ikinci ekran birinci ekranla aynı boyutlara mı sahip olacak bunu tespit edemedik.

LG’nin paylaştığı blog yazısına göre adının kesin olarak LG Wing olduğu anlaşılan akıllı telefon, ekran çözünürlük değerleri açısından da yüksek çözünürlük sunacak. En azından bir ekranın 2K çözünürlük değerine kadar çıkabileceği iddia ediliyor ama tabii ki bu bir iddia olarak kalabilir.

Yeni bir sisteminin deneneceği akıllı telefonun teknik özellikleri açısından çok bir bilgi yok. Zaten LG teknik özellikler konusunda herhangi bir sızıntı yapmadı. Marka sadece şunu söylüyor ki T şeklinde bir ekran kullanımı olacak ve farklı bir deneyim elde edeceğiz.

Yeni akıllı telefonun resmi olmayan sızan teknik bilgilerine göre öyle amiral gemisi seviyesinde teknik özellikler olmayacak. Sızan bilgilere göre işlemci kısmında bir değişim gelecek. İşlemci, Snapdragon 865 değil de Snapdragon 700 serisi olacak. Ama telefon 5G desteğinden mahrum kalmayacak.

5G desteği de sağlanabilmesi için telefonun Snapdragon 765G işlemcileri kullanılabilir. Her şeyi öğreneceğiz ve telefon konsept aşamasında kalan bir akıllı telefon olmayacak.

İlginizi Çekebilir: Huawei Y9a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Peki, her detayı ne zaman öğreneceğiz? Bunu da söyleyelim ki her detayı öğreneceğimiz zaman 14 Eylül olacak. Önümüzdeki hafta bugün LG Wing akıllı telefonu tanıtılacak.

O zaman seri üretimin nasıl yapılacağı ve satışların ne kadar genel kalacağı konusunda da bilgiler gelecek. Çünkü bir iddia telefonun sadece Güney Kore’de satılacağı yönünde. Ama bu bir iddia.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version