lg
lg

LG Electronics, dün yaptığı açıklamada firma içinde ciddi bir başkanlık değişimine ve yapılanmaya gideceklerini açıkladı.

Yeni yılla birlikte piyasadaki Pazar ağını geliştirmek isteyen şirketbir takım değişikliklere gitme kararı alındı. Buna göre firmanın daha iyi yönetilebilmesi amacıyla firma Ev Aletleri CEO’su Jo Seong-jin, Mobil İletişim CEO’su Juno Cho ve Mali İşler Müdürü David Jung arasında üçe bölünerek yönetilmesine karar verildi.

LG Hedefleri Neler?

Yeni yapılanma amacı olarak ise değişen piyasa koşullarına uygun ve piyasa şartlarına daha hızlı cevap verebilmek olarak açıklandı. Şirket içi bir rapor hazırlayan şirket 2015 yılı içerisinde en iyi satışın yapıldığı bölüm televizyon satışları olurken, en az satış ise yüzde 37’lik düşüş yaşayan akıllı telefon satışları oldu. Televizyon satışlarını ise sırasıyla ev aletleri ile araba parçaları izliyor. Firma yöneticilerinin yönetim kadrosunu değiştirmesiyle birlikte sektörel olarak da bazı değişikliklere gitti. Buna göre şirket yayımladığı basın bülteninde Enerji, bilişim teknolojileri ve otomotiv sektöründe yükseliş beklediklerini ve çalışmalarını bu alanlar üzerinde yoğunlaştıracaklarını belirtti.

lg
LG

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here