lg

7.680 x 4.320 piksel çözünürlükte televizyon!

Günümüzde ekran ve panel geliştiricileri daha çok 4K ve 5K çözünürlüğe odaklanmış durumda. 4K ekran çözünürlüğüne sahip akıllı telefonların yanı sıra 4K video kaydı yapabilen akıllı telefonları da piyasada görmekteyiz. Son olarak Dell ve Apple, 4K teknolojisini atlayarak 5K cihazlarını piyasaya sürmek için hazırlıklara girdi. LG, ise görüntü paneli çalışmalarına noktayı koyan marka olacakmış gibi gözüküyor. Öyle ki geliştirmiş olduğu yeni televizyon, ne 4 nede 5K çözünürlükte değil, tam olarak 8K çözünürlüğe sahip.

8K çözünürlüğün anlamı ise, ekranın tam olarak 7.680 x 4.320 piksel oranında çözünürlüğe sahip olması anlamına geliyor. Televizyon 55 inç boyutunda olacak, bunun yanı sıra yeni TV için 500 nit parlaklık uygulanmış durumda. Kıyaslama yapacak olursak, Full HD ekran teknolojisinde 16 kat daha yüksek çözünürlük sağlayacak olan bu televizyon, görüntünün içerisindeymişsiniz hissi uyandırabilecek bir teknolojiye sahip olacak. Peki bunun fiyatı ne kadar olacak? Televizyon ne zaman tanıtılacak? Ne zaman piyasaya girecek?

Gelen haberlere bakacak olduğumuzda, 8K çözünürlükteki LG marka televizyon henüz resmi olarak doğrulanmış değil. Dolayısıyla ne fiyatı, ne de satış tarihine ilişkin bir bilgi yer almamakta. Büyük ihtimalle önümüzdeki aylarda düzenlenecek teknoloji fuarlarından bir tanesinde tanıtılacağını söyleyebiliriz fakat hangisinde olacağını kestirmek pek mümkün değil. 8K televizyonun fiyatını bilmesek de cep yakacak bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz. Gelişmeler için takipte kalınız

Görsel temsilidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here