Ana Sayfa Teknoloji Haberleri LG'den Ultra Hafif AR Gözlükleri!

LG’den Ultra Hafif AR Gözlükleri!

Görünüşe göre LG'nin ufuk açan fikirleri var. Şimdiki planı ise çok hafif AR gözlükleri üzerine...

-

LG görünüşe göre yeni giyilebilir cihazının  lansmanına hazırlanıyor. Bu aracın yeni bir ultra hafif AR gözlük olduğu ve 2021’de piyasaya sürülebileceği bildiriliyor.

Yeni bir raporua göre, kaynaklar Güney Koreli teknoloji devinin Japonya’nın NTT DoCoMo ile işbirliği yaptığını iddia etti. Bu işbirliği “çok hafif” AR gözlükler olarak bildiriliyor.

Görünüşe göre, yeni gözlükler sadece 79.38 gram ağırlığında. Bu tipik bir çift gözlükten daha ağır olmasına rağmen, halen piyasada bulunan AR veya VR kulaklıklardan çok daha hafif.

Rapor, hem LG hem de NTT DoCoMo’nun özellikleri tartışma ve sonlandırma sürecinde olduğunu öne sürdü. Özellikle, iki şirket geçmişte hem 5G hem de LTE ağları üzerinde çalışmak için ortaklık kurdu.

Ne yazık ki, LG şu anda konu hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak raporlar doğruysa, bu yeni AR gözlüklerini 2021’de görebiliriz.

Hafif bir AR gözlük fikri kesinlikle çekici olsa da, hala çok fazla bilinmeyen faktör var. Giyilebilir ürünün ağırlığı bu kadar hafif olduğunda, işlem gücünün ve hesaplamalarının çoğunun, özel bir yazılım aracılığıyla yapılan bağlantı ile bir akıllı telefon veya başka bir ikincil aygıt üzerinden yapılmasını bekleyebiliriz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

OnePlus 8T, 14 Ekim’de Piyasaya Çıkacak

OnePlus'ın OnePlus 8 akıllı telefonuna biraz güncellenmiş tasarım ve özelliklerle bir "T" güncellemesi getirmesi bekleniyor. Şimdi, sızıntı kaynağı Ishan Agarwal bize OnePlus...

Amazfit GTR 2 ve GTS 2, 22 Eylül’de Geliyor

Amazfit GTR 2 ve GTS 2, kan oksijenini ölçme özelliği ile 22 Eylül'de tanıtılacak.Geçen günden oldukça uzun bir...

Ehliyet ve Kimlik Birleştirildi – İşte Yeni Sistem

Bakan Süleyman Soylu tarafından yapılan bir açıklama ile beraber çipli kimliklerde yeni dönemin başlayacağı söylenmişti. Bu açıklamaya göre artık ehliyet taşımanın zorunluluğun...

Amazfit Band 5 Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Amazfit Band 5, AMOLED ekran, kan oksijen monitörü ve Amazon Alexa desteği ile duyuruldu.Huami, Temmuz ayında duyurulan Xiaomi...

En İyi Elektrikli Scooterlar 2020

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin...