Ana Sayfa Teknoloji Haberleri LG’den Ultra Hafif AR Gözlükleri!

LG’den Ultra Hafif AR Gözlükleri!

Görünüşe göre LG'nin ufuk açan fikirleri var. Şimdiki planı ise çok hafif AR gözlükleri üzerine...

0

LG görünüşe göre yeni giyilebilir cihazının  lansmanına hazırlanıyor. Bu aracın yeni bir ultra hafif AR gözlük olduğu ve 2021’de piyasaya sürülebileceği bildiriliyor.

Yeni bir raporua göre, kaynaklar Güney Koreli teknoloji devinin Japonya’nın NTT DoCoMo ile işbirliği yaptığını iddia etti. Bu işbirliği “çok hafif” AR gözlükler olarak bildiriliyor.

Görünüşe göre, yeni gözlükler sadece 79.38 gram ağırlığında. Bu tipik bir çift gözlükten daha ağır olmasına rağmen, halen piyasada bulunan AR veya VR kulaklıklardan çok daha hafif.

Rapor, hem LG hem de NTT DoCoMo’nun özellikleri tartışma ve sonlandırma sürecinde olduğunu öne sürdü. Özellikle, iki şirket geçmişte hem 5G hem de LTE ağları üzerinde çalışmak için ortaklık kurdu.

Ne yazık ki, LG şu anda konu hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak raporlar doğruysa, bu yeni AR gözlüklerini 2021’de görebiliriz.

Hafif bir AR gözlük fikri kesinlikle çekici olsa da, hala çok fazla bilinmeyen faktör var. Giyilebilir ürünün ağırlığı bu kadar hafif olduğunda, işlem gücünün ve hesaplamalarının çoğunun, özel bir yazılım aracılığıyla yapılan bağlantı ile bir akıllı telefon veya başka bir ikincil aygıt üzerinden yapılmasını bekleyebiliriz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version