Tab Book Duo (1)

LG, Windows işletim sistemli tableti Tab Book Duo’yu duyurdu!

Son zamanlarda tablet pazarında Android işletim sisteminden daha çok Windows akımı başladı diyebiliriz. Üreticiler, tabletlerinde Android işletim sistemi yerine Microsoft tarafından geliştirilen Windows 8.1 işletim sistemini kullanıyorlar. LG‘de Windows akımına kapılan üreticilerden bir tanesi olmuş durumda. Tab Book ailesinin yeni üyesi Tab Book Duo, duyuruldu.

Her geçen gün tabletler incelmeye ve hafifleşmeye devam ediyor, LG Tab Book Duo ise 530 gram ağırlığa sahip, bunun yanı sıra Bluetooth klavyesi ile gelen Tab Book Duo klavyesi ile birlikte 792 gram ağırlığa kadar ulaşmakta. Bu biraz ağır gibi gözükse de, tabletleri klavyesiz tam işlevi ile kullanmak mümkün değil diyebiliriz. Bunun yanı sıra tabletin arka kısmında, stant işlevi gören bir ayak bulunmakta, bu sayede tablete ek bir stantlı kılıf almanıza gerek kalmıyor.

10.1 inç boyutunda IPS LCD ekranı bulunan tablet içerisinde 4 çekirdekli işlemci yer alıyor. USB 3.0 bağlantısı, micro-HDMI girişi ve Windows 8.1 işletim sistemini içerisinde barındıran Tab Book Duo, tam dolu şarj ile 11 saat aralıksız kullanılabiliyor. LG tarafından geliştirilen tablet, şuanda sadece Kore üzerinde satışa girecek. Henüz LG tarafından Tab Book Duo için resmi bir açıklama gelmediği için şimdilik hangi ülkelerde satışa sunulacağı bilinmeyen bilgiler arasında yer alıyor. LG’nin yeni tableti Tab Book Duo hakkında gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here