Sosyal medya devi Facebook yeni bir uygulama yayınlamaya karar verdi. Bu yeni sosyal ağ sadece lise öğrencileri tarafından kullanılıp, Lifestage adıyla geleceği belirtildi.

Günümüzde kullanılan uygulamalar arasında en çok kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, Snapchat ve benzeri uygulamaların yayınlanmasıyla genç kullanıcı kitlesinin diğer uygulamlara yöneldiği için bir düşüş yaşamıştı.

Fakat son zamanlarda yaptığı WhatsApp ve Instagram uygulamalarını satın alma atılımlarıyla ve kısa bir süre önce gündeme gelen Instagram hikayeler özelliğiyle de yeniden genç kullanıcılarını Facebook‘a yöneltmeye çalışıyor. Facebook, günümüz sosyal ağları arasında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip Snapchat sosyal ağını da gerisinde bırakmak için çok önemli adımlar atıyor.

Lifestage

Facebook ürünlerinin en genç yöneticisi olan 19 yaşındaki Michael Sayman tarafından öne sürülen fikir, Lifestage adıyla sadece lise öğrencilerinin kullanabileceği bir sosyal ağ yapılması yönünde.

Yeni sosyal ağın bize sunduğu fazlasıyla dikkat çekici olan özelliği aynı lisede okuyan öğrencilerin bu sosyal ağı kullandıkları müddetçe diğer öğrencilerle bireysel veya grup görüşmeleri yapabilmesini sağlıyor. Bunun yanında bu yeni uygulama çağımızın popüler olan fotoğraf çekme hastalığı Özçekim çekilmeyi de daha eğlenceli yapıyor.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunuldu. Uygulamada dikkat çeken bir diğer özellik ise aynı liseden 20 gencin uygulamaya kaydolması şartıyla o lisede kullanılabilecek olması. Bu yeni uygulama ABD’de başarılı bir duruş sergilediği sürece en kısa zamanda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here