Ana Sayfa İpucu Lol İsim Nasıl Değiştirilir?

Lol İsim Nasıl Değiştirilir?

Lol isim değişikliği konusunda bilinmesi gereken tüm detaylar.

-

League of Legends daha çok bilinen kısaltmasıyla Lol, son yılların en çok oynanan yapımları arasındaki yerini almayı başarmış durumda. Riot Games tarafından geliştirilen yapım, çevrimiçi çok oyunculu oyun türlerinde de liderliğe oynayan yapımlar arasındaki yerini alıyor.

Battle Royale türü yapımlarına rağmen hala ciddi bir oyuncu kitlesi bulunan yapımın bu kadar gündemde olması, oyun içi ayarların ve düzenlemelerin de bir hayli merak edilmesine neden oluyor.

En çok merak edilen düzenlemelerden birisi de Lol isim değişikliğinin nasıl yapılacağı. Sihirdar adı olarak da bilinen oyun isminin nasıl değiştirileceği sorusuna cevap aramaya çalışalım. Bakalım bu konuda oyuncular neler yapabilir? Bilinmesi gereken detaylar neler?

Lol Sihirdar Adı Nedir? Sihirdar Adı ile Kullanıcı Adı Arasındaki Fark

Lol ismi değiştirme konusunda detaylara geçmeden önce, Sihirdar adı ile kullanıcı adı arasındaki farkı açıklamamız ve oyuncuların merak ettiği soruya cevap aramamız gerekiyor. İki ifade arasındaki fark, en çok merak edilen ve en çok sorgulanan kısımlar arasında geliyor.

Lol

Kullanıcı Adı: Kullanıcı adı kısmı, oyuncuların hesaplarına girmek için kullandıkları ad olarak gösterilmektedir. Kullanıcı adı üye olurken alınan ve hesap girişleri için kullandığınız ad olduğu için istendiği zaman değiştirilemeyecek olan kısımdır.

Ayrıca bkz: Lol Nickleri

Bir kez bu ismi almanız ve hesabınıza girerken hep aynı kullanıcı adını kullanmanız gerekiyor. Bu ismi hesap güvenliğiniz için kimseyle paylaşmamanız da oldukça önemli. Dediğimiz gibi hesap güvenliği için şifre kadar olmasa da gizli kalması gereken bir kısımdan söz ediyoruz. Kullanıcı adı kısmını anladıysanız, geçelim Sihirdar adı kısmına.

Lol

Sihirdar Adı: Bu isim bir nevi oyun içerisinde kullandığınız isimdir. Ekranda, oyun içerisinde ve arkadaş listelerinde görüntülenen isim olarak Sihirdar adını görürsünüz. Yani oyun içinde tercih ettiğiniz ad olarak kullanılmaktadır. Kullanıcı adından farklı olarak bu isimde değişiklikler yapmanız mümkün. İstediğiniz zaman isim değiştirmesi yapabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Lol Skin Hilesi

Zaten değiştirebileceğiniz tek ad bu addır ve bu adı değiştirmeniz hesabınıza girişte herhangi bir değişikliğe neden olmayacaktır. Yine hesabınıza giriş kısmında aynı kullanıcı adı ve şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır. Sadece listelerde, oyun menülerinde ve arkadaşlarınızın görüntülediği isimlerde belirlediğiniz yeni oyuncu isminiz görünür.

Lol

Uygunsuz Sihirdar Adları Konusunda Bilgi

Lol isim değiştirme konusunda detaylara geçiş yapmadan önce, Riot Games tarafından bu konuda belirlenen bazı kurallardan da söz edelim. Firma tarafından belirlenen bazı kriterler söz konusu.

Ayrıca Bakınız: Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

Bu kriterler kapsamında isimler engellenebiliyor ya da kullanıcıların seçtikleri isimler değiştirilebiliyor. Riot Games isimlerle ilgili olarak uygunsuz değerlendirmesini şu seçeneklere göre yapıyor.

Lol

  • Tarihi, ahlaki ya da politik kavramlara gönderme yapan ya da bunları çağrıştıran isimler.
  • Aşırı derecede kaba, bunun yanında müstehcen ve aşağılayıcı ifadelerin yer aldığı isimler
  • Nefret söylemlerinim bulunduğu ve küfür içeriklerinin olduğu isimler.

Bu tür ifadeleri içeren isimlerin düzenli olarak kontrol edildiğini belirtelim. Kontrol dışında diğer kullanıcılar bu isimler hakkında sizi rapor etmişte olabilir.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız durumunda ise Riot Games tarafından isminiz işaretlenir ve adınız değiştirilir. İsminizin değiştirilmesi veya size isminizi düzenlemeniz konusunda bir uyarı gelmesi durumunda, yeni bir ada geçmeniz gerekiyor.

Lol

Burada dikkat edilecek olan söz konusu durumun tekrar etmemesi. Tekrar tekrar raporlanmanız durumunda, belli cezalar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi bu durum tekrar raporlanma sayılarına göre değişiklik gösteriyor.

Lol İsim Değiştirme Bedeli Ne Kadar?

Buraya kadar olan kısımda, isim değiştirmenin mümkün olduğunu ve kullanıcı adı ile Sihirdar adı arasındaki farkların neler olduğunu ele aldık.

Bilmeniz gereken bir başka nokta ise isim değiştirme için istenen bedel. Her ne kadar isim değiştirebiliyor olsanız bile, bunun için sizden bir bedel isteniyor. İsim değişikliği için 1300 RP ya da 13.900 MÖ sahibi olmanız gerekiyor. Aksi halde isim değişikliğini satın almanız mümkün değil.

Lol

İsim Değişikliği Nasıl Yapılır?

Şimdi isim değişikliğini nasıl yapacağınızdan da söz edelim. Bunun için mağaza bölümüne girip sağ üst köşede yer alan “hesap” düğmesine tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfada isim değişikliğini almanız gerekiyor. Daha sonra isim değiştirmeyi gerçekleştirmeniz mümkün.

Lol

Seçtiğiniz yeni isim ise sunuculara ve forumlara yeniden giriş yaptığınız zaman aktif oluyor. Yani hesabınıza yeniden giriş gerçekleştirmeniz gerekiyor. Burada uygunsuz bulunan isimlerin herhangi bir iade durumu olmadan destek ekibi tarafından değiştirildiğini de tekrar hatırlatmış olalım.

Ayrıca Bakınız: En İyi PC Oyunları 2019

İsim Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son olarak yeni isminizi seçerken, nasıl noktalara dikkat edeceğinizden söz edelim. Bu kurallara uymadan yeni bir isim seçmeniz mümkün değil.

  • Adınız en az 3, en fazla ise 16 karakter olmalıdır. Bu uzunluk dışında olan karakterler kabul edilmeyeceği için hata mesajı alırsınız.
  • Hiçbir adın içerisine “Riot” kelimesi geçemez.
  • E-spor oyuncularını taklit eden isimler kullanılamaz. Bu isimler tespit edilmesi ya da raporlanması durumunda değiştirilir.

Lol

  • Filtrelere takılmayacak ve argo ifadeleri bulunmayacak isimler seçilmeli. Raporlanması durumunda bu tür isimler için de değiştirme uygulanıyor.
  • Gerçek kişisel bilgilerin bu isimler içerisinde geçmemesi gerekiyor. Gerçek ad adres gibi bilgilerin bu kısımda kullanılması durumunda yine isim değiştirilebiliyor.

İsim Değiştirilince Arkadaş Listesi Değişiyor Mu?

Dilerseniz merak edilen sorulara da cevap arayalım. En çok merak edilen kısımlardan bir tanesi isim değiştirildiği zaman arkadaş listesine ne olduğu. İsim değişikliği yaptığınız zaman arkadaş listenizde herhangi bir değişiklik olmuyor. Sadece arkadaşlarınızı yeni isminiz hakkında bilgilendirmeniz gerekiyor.

Lol

Uzun Süredir Hesabınıza Giriş Yapmadığınızda İsim Kaybedilir Mi?

Son olarak merak edilen bir başka kısım hakkında bilgi verelim. Eğer siz çok uzun süredir Lol hesabınıza giriş yapmıyorsanız, hesap adınız pasif olarak işaretlenebiliyor. Hesap adınızın pasif olarak işaretlenmesi durumunda ise başka bir oyuncu bu adı kullanabiliyor. Bu konuda da dikkatli olmanız gerekli. Siz fark etmeden isminizi kaybedebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Microsoft Teams Artık Linux da Kullanılabilecek…!

Microsoft, ilk Office 365 uygulamasını resmi olarak Linux'a Microsoft Teams'in genel önizlemesi biçiminde taşıdı.Ekipler, Google'ın Hangouts Chat,...

Xiaomi Qingping Sıcaklık ve Nem Sensörlü Bluetooth Çalar Saat Geliştirdi!

Xiaomi Youpin crowdfunding platformu yeni bir ürüne ev sahipliği yaptı. Ürün Qingping Bluetooth çalar saat ve Gadget'ın, 14 Ocak 2020'den itibaren Çin'de...

Galaxy S10e Android 10 Güncellesi Yayınlanmaya Başladı

Samsung, Android 10 güncellemelerini hızlandırmaya başladı. Marka daha önce Android 10 güncellemesi için takvim yayınlamıştı. Yayınlanan takvimde bazı sürprizler olduğunu da söylemeden...

Oppo Reno 3 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Oppo, uygun fiyatlı ve tasarımı öne çıkan akıllı telefonlar sunma konusunda başarılı markalardan biri oldu. İddialı markanın Oppo Reno ve Oppo Reno...

Galaxy S11, Galaxy Fold 2-3 Tanıtım Günü Sızdırıldı!

Galaxy S11 ve Galaxy Fold 2 18 Şubat 2020'de San Francisco'da düzenlenen bir konferansta sunulacak... Sızıntıya göre, Samsung, yeni nesil amiral gemilerine...