Ana Sayfa Otomobil Yüzde 100 Elektrikli Araba Üreticisi Lucid, Yeni Air Sedan ile Tesla'ya Meydan...

Yüzde 100 Elektrikli Araba Üreticisi Lucid, Yeni Air Sedan ile Tesla’ya Meydan Okuyor

Şirketin ilk yeni modeli Air Sedan, elektrikli araç pazarında rekabet yoğunlaştıkça üretime girecek. 800 KM menzile sahip olması beklenen %100 elektrikli otomobil'in üretimine 2021 yılı ilk aylarında başlanacak. Bu otomobilin başta Tesla olmak üzere pek çok rakibinden pazar payı çalması bekleniyor.

-

Kaliforniya merkezli Lucid Motors Inc., Silikon Vadisi ve daha köklü otomobil şirketleri arasında otomobil endüstrisinin geleceğine hükmetme savaşı kızışırken, ilk modelinin üretime hazır bir versiyonunu ortaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Çarşamba akşamı (Bugün), 13 yaşındaki firma, yıllarca finansman sağlamak için mücadele ettikten sonra 2021’in başlarında satışına başlamayı planladığı lüks bir sedan olan Lucid Air‘in en son versiyonunu sergileyecek.

Lucid, ilk modellerini piyasaya sürmeye yaklaşan, General Motors Co. ve Volkswagen AG gibi teknolojiye milyarlarca yatırım yapan geleneksel otomobil üreticilerine ve hâkim olmaya devam eden Tesla Inc. şirketine meydan okumak isteyen bir elektrikli araç girişimleri dalgasından biridir.

Suudi Arabistan’ın bağımsız servet fonu tarafından desteklenen Lucid, sadece Tesla’nın pazar payına girmekle kalmayıp, Daimler AG‘nin Mercedes‘ten daha geleneksel sedan alıcılarını da çekmeyi umarak Air ile pazarın lüks tarafını hedefliyor.

İcra Kurulu Başkanı Peter Rawlinson, şirketin kendi testlerine dayanarak, en pahalı Air’in, Tesla Model S‘nin en uzun menzilli versiyonu da dahil olmak üzere mevcut rakipleri geride bırakacak bir mesafe olan 500 milden (800 km) fazla bir pil menzili sunmasının beklendiğini söyledi. Çevre Koruma Ajansı bu aralığı henüz onaylamadı.

Yaklaşık 2,5 saat sonra tanıtılacak olan etkinlikteki detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...