Lumia 640 ve 640 XL

Microsoft tarafından satın alınarak bu anlamda el değiştiren Nokia’nın Lumia 640 ve 640 XL modellerinin Türkiye’den kaç paradan satılacağı belli oldu.

Konuyla ilgili açıklamalar yaparak Lumia 640 ve 640 XL fiyatlarını birinci ağızdan açıklayan isim Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen olurken, Özmen Nokia’nın Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

699 TL’den Satılacak

Microsoft Lumia 640’ın 699 TL ve Microsoft Lumia 640 XL’nin ise 899 TL‘den satılacağı belirtilirken, cihazlar Microsoft desteği ile gelecek. Öyle ki cihazları satın alan kişiler bir yıl boyunca Office 365 programı ücretsiz bir şekilde kullanabilecek. Bunun yanında iki cihaz da Windows 10 işletim sistemi il kullanıcılara sunulacak.

Lumia Sevenlere Müjde! Lumia 640 Geliyor!

Pazarda Hedef Büyük

Dünya genelinde Microsoft ve Nokia işbirliği sonrasında yerleşimler tamamlanırken, Türkiye’deki ofis ve görev dağılımları da belirlendi. Yeni kurulan düzen ile birlikte Nokia isim değiştirerek Microsoft Mobil Cihazlar adı ile hizmetlerini Microsoft altında sürdürmeye başlayacak. Kullanıcı odaklı bir şekilde üretimlerin sürdürüleceği belirtilirken, fiyatların da orta segmentte yer alacağı ifade edildi. Bu el değiştirme sonrasında 50 ülkede yaklaşık 130 tesis ile üretimlerini yapacak olan Microsoft, pazardan ciddi bir pay almayı amaçlıyor. Öyle ki bu konuda belirlenmiş ilk hedef 2018 yılına kadar pazarın % 15’ine sahip olmak.

Lumia 640


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.