Microsoft, Windows 10 işletim sistemi ile birlikte akıllı telefonlar konusunda da daha fazla ağırlık vermeye başladı. Lumia adı ile çıkarılan Lumia telefon serisine yeni modeller eklemek isteyen Microsoft’un bu konuda uzun zamandır çalıştığı ortaya çıkarken, yeni modelin Lumia 640 adı ile satışa çıkacağı belirtildi.

Yeni işletim sistemi ile rakiplerine karşı büyük bir avantaj kazanan ve tek bir platformu tüm cihazlarda entegreli bir şekilde çalışmasını sağlayan Microsoft, bu konuda Lumia akıllı telefonlarına da büyük önem veriyor.

Lumia 640

Lumia 640 Teknik Özellikleri

Kod adı RM-1109 olan telefonun özellikleri orta segmentte olacak gibi duruyor. Şu ana kadar edinilen bilgilere göre 5 inç büyüklüğünde bir ekranı olacak Lumia 640, 720p destekleyecek. Snapdragon 400’ün kullanılacağı Lumia 640’te 1 GM RAM ve 8 GB depolama alanı bulunacak.  8.7 MP arka kamerası ve 0.9 ön kamerası ile kamera konusunda sınıfta kalacak Lumia 640, çift sim kart desteği ve bir yılların çok popüler özelliği olan dijital TV imkanı da sunuyor.

Windows 10 Mobile için önemli bir karar alındı

Telefonun satışa çıkacağı tarih belli olmasa da Windows 10 güncellemesini daha sonra alması da muhtemel. Lumia 640’ın MWC etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Lumia 640


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here