Ana Sayfa Teknoloji Haberleri macOS Big Sur Beta Nasıl Yüklenir?

macOS Big Sur Beta Nasıl Yüklenir?

Apple, kayıtlı geliştiriciler için macOS Big Sur Beta sürümünü aktif etti. İndirme işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

-

Apple, kayıtlı geliştiriciler için macOS Big Sur Beta sürümünü aktif etti. İndirme işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC20 etkinliğinde tanıtılan macOS Big Sur, Mac bilgisayarlara görsellik ve kullanım rahatlığı açısından yeni özellikler katıyor. Güncellemeyi sonbahar ayını beklemeden yapmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz ancak Apple Geliştirici Programı üyeliğinizin olması gerekiyor. Programa dahil olmanın ücretli olduğunu belirtelim, buraya tıklayarak kayıt sayfasına gidebilirsiniz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra indirme işlemi için birkaç seçeneğiniz olacak.

İndirme işlemine geçmeden önce cihazınızın güncellemeyi destekleyen modeller arasında olduğundan emin olun. Son yıllarda alınmış bir model kullanıyorsanız cihazınız kesinlikle desteklenen modeller arasındadır ancak listemizden gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

MacOS Big Sur Beta İndir

Bu yöntemi izlediğinizde ayar ve dosyalarınız korunacağı için tercih edilmesi en mantıklı olan yöntemdir. Fakat, yine de güncelleme yapmadan önce bilgileriniz mutlaka yedekleyin. Beta sürümlerle ilgilenirken her zaman yedek almak gerekir, böylece beklenmeyen hatalara karşı hazırlıklı olabilirsiniz.

  1. Verilerinizi yedekledikten sonra, Apple Developer web sitesinde oturumunuzu açın.
  2. İndirilenler bölümüne giriş yapın.
  3. Öne çıkan indirmeler kısmının altında, macOS Big Sur beta’yı görebilirsiniz. Yanında bulunan indir düğmesine tıklayın, Safari sizden ek bir program indirmenizi talep edecek. Bunu da masaüstünüze kaydedin.
  4. İndirdiğiniz yardımcı yazılımı kullanın ve şartları kabul edin.
  5. Sistem tercihlerini açın ve yazılım güncellemelerine tıklayın. Yeni sürüm güncellemesi karşınıza çıkacaktır. Güncellemeyi kurun ve gerekli yükleme süresini bekleyin.

Güncelleme sırasında bilgisayarınız birkaç defa yeniden başlayacak, bu sırada bilgisayarı kendi halinde bırakmak ve güncelleme bitene kadar dokunmamak en doğru yöntem olacaktır. Yapmanız gerekenler bu kadar, artık Apple’ın yeni Mac yazılımını kullanabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...