Ana Sayfa Teknoloji Haberleri MEB, Dağıtılan Bilgisayar ve Tabletleri Geri Toplayacak!

MEB, Dağıtılan Bilgisayar ve Tabletleri Geri Toplayacak!

-

MEB, görevden men edilen eğitimci ve personele verilen bilgisayar ve tabletleri geri istedi.

Eğitimde daha fazla katkıda bulunmak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı teknolojiden yararlanarak bilgisayar ve tablet dağıtmıştı. Şimdi ise bazılarını geri toplama kararı aldı.

Bakanlık Rehberlik ve Denetim Başkanlığı tarafında Türkiye’de ki tüm Milli Eğitim Müdürlüklerine bir yazı gönderdi. Yazıya göre 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılmış olan soruşturma ile görevden uzaklaştırılan eğitimcilere verilen tablet ve bilgisayarları geri alınacak.

6b0a255a8201bb72bf8cff1f6d53c41c3ecdf067

Görevden uzaklaştırılan idareci, öğretmen ve personellerin kullanımına tahsis edilen bilgisayar, veri depoları ve tabletlerin teslim alınarak kapalı ve güvenlikli bir şekilde en geç 09/08/2016 Salı günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüz Donatım Şubesi’ne elden teslim edilmesi hususunda, gereğini önemle rica ederim” şeklinde gönderilen yazıda bugün mesai saatleri içerisinde süre dolmuş bulunuyor.

Tablet ve bilgisayarların geri alınmasına ilişkin ne gibi bir geri istenme yöntemi uygulanacak veya hepsi geri alınabilmiş mi bilinmiyor. Ancak elbette bazı tabletler kırılmış ve bilgisayarlarda çöpe gitmiş olabilir. Bakalım süreç nasıl işleyecek ne gibi değişiklikler olacak merak konusu.

Öğrencilerin bu konuda tablet ve bilgisayarlarını geri alınacağına karşılık bir bilgi paylaşılmış değil. Ancak ilerleyen günlerde böyle bir şey olabilir mi bilinmiyor. Açıkçası ben öğrencilerin bu konu ile ilgili ilerleyen günlerde tablet ve bilgisayarları geri isteneceğini düşünmüyorum. Öğrencilerin zaten çoğunun tableti kırılmış ve satılmış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here