Ana Sayfa Oyun MEB'in Yasaklamadığı Oyunlar

MEB’in Yasaklamadığı Oyunlar

Çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirmek ve okulu daha çok sevmelerini sağlayabilmeniz için MEB'in yasaklamadığı oyunları sizler için sıraladık...

-

Son yıllarda eğitim alınında kararlar, 7’den 70’e herkeste merak uyandırdı. Birbiri ardına değişen eğitim sisteminin genel ortak noktası, çocukların geleceğini olumlu yönde etkilemek. Ancak burası bizim alanımız değil. Bizim alanımız, MEB’in yasaklamadığı oyunlar…

Çocukların genç yaşta geleceklerini olumsuz yönde etkileyen oyunlar, MEB tarafından yasaklanmıştır. Amaç yine aynı, çocuklarımızın geleceği. MEB’in yasaklamadığı oyunlar, çocukların küçük yaşta yaratıcılıklarını genişleterek, onlara daha güzel umut vaat ediyor.

Geleceğimiz olan çocuklarımız için MEB tarafından yasaklanmayan oyunları bir araya getirdik. Küçük çocuklarınıza bu oyunlar ile yardımcı olabilir, gelişiminde katkıda bulunabilirsiniz.

MEB’in Yasaklamadığı Oyunlar Listesi

Oyunlar Flash Player destekli olduğu için tarayıcınızda Flash Player eklentisinin olduğuna emin olun.

1. Akıl Oyunları

MEB'in Yasaklamadığı Oyunlar

MEB’in yasaklamadığı oyunlar arasında en çok çocukları düşündüren ve düşünce konusunda en çok tavsiye oyunlarından birisidir. Kurbağa zıplatma, karşıya geçirme, Hanoi Kulesi gibi üç farklı zeka geliştirici algoritma ile çalışır. Yetişkinler açısından çok basit görünse de, çocuklar için son derece yaratıcı bir oyundur.

İlkokul, ortaokul, lise ve bilsem öğrencilerine doğrudan tavsiye edilebilir bir zeka oyunudur.

Ayrıca bkz: En iyi RPG Oyunları

2.  Alfabetik Dik Yazı Oyunu

MEB'in Yasaklamadığı Oyunlar

Çocukların, daha ilk okul sıralarında okulu sevmelerini amaçlanarak hazırlanan bu oyun, okumayı eğlenceli kılmaktadır. Çocuklara verilen harflerle kelimeleri dizmeleri sağlanan oyunda çocuklar okulu daha çok sevecektir.

İlkokul 1.sınıf ve Özel eğitim öğrencileri için tavsiye edilmektedir. Sınırlı sayıda harf öğrendikleri için pekiçtireç görevi üstlenebilir.

Ayrıca bkz: En İyi PC Oyunları 2019

3. Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Oyunu

MEB'in Yasaklamadığı Oyunlar

Japonların daha anasıfına giden çocuklara kodlama öğrettiğini biliyor muydunuz? Ülkemizde son yıllarda yeni yeni verilmeye başlanan kodlama dersleri, çocukların sonuç odaklı pratik düşünmelerine en çok yardımcı olan etmendir.

Çocukların küçük yaşta analitik düşünmesini sağlayan kodlar MEB’in yasaklamadığı oyunlar arasında en fazla yarar sağlayandır.  İlkokul,ortaokul ve lise öğrencileri için oldukça faydalı olabilir.

Ayrıca bkz: En İyi Android Strateji Oyunları 2019

4. Uzay Fatihi Matematik

MEB'in Yasaklamadığı Oyunlar

Şüphesiz ki matematik sevmeyenler, sevenlere göre çok fazla. Sebebi ise bir şekilde zor görünen problemleri aşamama korkusu olabilir. Peki sizin yapamadığınız çocuğunuz başarırsa? Uzay Fatihi Matematik, çocuğunuza matematiği sevdirmek için geliştirilmiş minimal bir oyundur.

Basit olmasına karşın, matematik temelini oturtmak için ideal bir oyun olmuştur. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin matematiği sevmelerine yardımcı olacaktır.

Ayrıca bkz: En İyi Android Macera Oyunları 2019

5. Çocuklar için Sudoku

MEB'in Yasaklamadığı Oyunlar

Emekli amcaların en çok sevdiği aktivite, Sudoku. Aslında oldukça heyacan dolu bir aktivitedir. Zekanızı sonuna kadar zorlamanıza ve sonuca odaklanmanıza yardımcı olur. Peki size bu şekilde etki yaparken, çocuklarınıza da güzel etki etmemiz mi?

MEB’in yasaklamadığı oyunlar arasında en çok ilgi çekici olanlardan bir tanesidir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için tavsiye edilen oyun, diğer olumsuz etki yapacak oyunlara göre çok daha iyidir.

Ayrıca bkz: En İyi ve En Popüler Android Yarış Oyunları 2019

6. Çocuklara Matematik

MEB'in Yasaklamadığı Oyunlar

Çocuklara matematik sevdiren bir diğer oyun ise budur. Henüz yeni sayıları öğrenen çocuklar için 0 ile 20 arasında ki sayıları pekiştirmek için ideal bir oyundur. Her zaman ilklerin zor olduğunun farkındasınızdır. Çocuğunuzun bu ilki kolaylıkla başarabilmesi için en ideal oyundur diyebiliriz.

İlkokul 1.sınıf ve özel eğitim öğrencileri tavsiye edilen oyun, onların düşüncelerini geliştirmelerinde katkı sağlayacak.

Ayrıca bkz: En İyi Minecraft Haritaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

HTC, ilk 5G Akıllı Telefonunu Piyasaya Sürdü!

Bir röportajda, HTC'nin yeni CEO'su Yves Maitre, 2020'nin şirket için önemli bir yıl olacağını belirtti. Üst düzey yöneticiye göre, Tayvan pazarında özellikle...

Lenovo Xiaoxin Air 14 Piyasaya Sürüldü!

Lenovo Xiaoxin, Çin'de yeni bir dizüstü dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü. Lenovo Xiaoxin Air 14 2020 yeni nesil model ve NVIDIA GeForce MX350...

Oppo Find X2 Çıkış Tarihi Açıklandı!

Oppo'nun başlangıçta Barselona'daki MWC 2020 sırasında Find X2'yi tanıtması bekleniyordu. Ancak ani iptal, akıllı telefonun yüzeye çıkmasına neden olmadı. Şimdi yeni bir...

Vivo Z6 Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Vivo, 5G akıllı telefon olan Vivo Z6'yı duyurdu. Cihaz 29 Şubat 2020'de satış öncesi satışa sunulacak ve orta seviye segmentleri hedefleyecek. Akıllı...

Black Shark 3 Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Black Shark serisi oyun akıllı telefonlarındaki en son girişin başlangıcı hemen köşede. Şu anda, cihaza ilişkin daha ince detaylar hala bilinmiyor, ancak...