Mediatek

MediaTek, iki yeni işlemci Helio P23 ve Helio P30 ile ilgili bir açıklama yapmak için davet gönderdi. Ayrıntılar ve özelliklerin 29 Ağustos‘ta Pekin’de düzenlenecek bir etkinlikte açılacağı bekleniyor.

Sahip olduğumuz bir ipucu sayesinde yonga setleri hakkında söylentiler dolaşıyor. Helio P23, 16 nm işlem üzerine inşa edilecek ve bir 8 çekirdekli işlemciye sahip olacak. İşlemcinin, 2K çözünürlük ve çift kamera kurulumlarını destekleyeceği söyleniyor. Ayrıca Cat.7 bağlantı ve LPDDR4X belleği olması bekleniyor.

Helio P30, P serisindeki en güçlü yonga seti olacak gibi görünüyor. TSMC’nin 12 nm sürecinde üretilmesi ve 1.5 GHz hızında dört Cortex-A72 CPU çekirdeğinin ve yine 1.5 GHz’de dört daha Cortex-A53’ün üretilmesi bekleniyor. Bağlantı, Cat.10 olacak, bu da teorik olarak 600 Mbps‘e kadar indirme hızları anlamına geliyor.

Bilinen bir Weibo kullanıcısı, büyük Çinli üreticilerin muhtemelen yeni yongasetlerini alacaklarını ve yıl sonuna kadar bu işlemciye sahip olan cihazlara sahip olabileceğimiz beklentilerini paylaştılar. Aynı kullanıcıya göre, MediaTek ciplerin bir ay içerisinde 3 milyonun üzerinde sevkiyat yapabileceklerini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here