Ana Sayfa Teknoloji Haberleri MediaTek Helio G90 İşlemcileri Ortaya Çıktı

MediaTek Helio G90 İşlemcileri Ortaya Çıktı

MediaTek Helio G90 işlemcileri için tüm detaylar ortaya çıkmaya başladı. MediaTek Helio G90 nasıl bir seri olacak? Oyuncu serisi işlemci modelleri için son detaylar neler?

-

Akıllı telefonların bileşenleri için yapılan çalışmalar, markaları bambaşka bir yarışın içerine sokuyor. Akıllı telefonların donanım özellikleri kadar, telefonlarda yer alan bileşenler için de bir yarış söz konusu. Bu alanda en çok dikkat çeken ise mobil işlemciler. MediaTek Helio G90 işlemcileri de yarışa yeni bir hava katacak.

Kısa süre öncesine kadar ortaya çıkan yeni işlemcilerin en önemli yanı, yeni işlemcilerin oyun odaklı seriler olacak olması. Bu yönüyle akıllı telefonlarda fark yaratması beklenen serinin detaylarından da söz etmek gerekiyor. Bakalım MediaTek Helio G90 nasıl bir işlemci olacak?

MediaTek Helio G90 Özellikleri Neler Olacak?

Bir yandan Qualcomm bir yandan Samsung diğer yandan ise Huawei tarafından çok iddialı işlemcilerin piyasaya sürüldüğü şu günlerde, oyunda yer almak isteyen MediaTek söz konusu seriyi öne çıkaracak. MediaTek Helio G90 işlemcilerinin en büyük özelliği, dediğimiz gibi oyun serisi işlemcileri olması olacak.

Daha önce tanıtımı yapılan Helio P90 işlemlerine benzer olacak olan serinin, bu işlemcilerin güçlendirilmiş versiyonu olarak gelmesi bekleniyor. Önemli güncellemeler alan işlemciler oyunlarda tam performans göstermeye dayalı bir düzen içerisinde gelecek. Buna göre MediaTek Helio G90 işlemcilerinin de yine 12 nm üretim sürecinden geçmesi bekleniyor.

MediaTek Helio G90

Yine 12 nm üretim sürecinin bir ürünü olacak olan işlemcilerin, grafik birimi kısmında ise yenilenmiş bir seri olarak geldiğini görmek mümkün olacak. Grafik birimi kısmında Mali G76 grafik birimine geçiş yapılacak.

2.2 GHz hızında çalışacak 2 çekirdeği ve 2 GHz hızında çalışan 6 çekirdeği bulunması da beklenen MediaTek Helio G90 işlemcilerinin hız konusunda da fark yaratması bekleniyor. Öyle ki serinin hız konusunda yazılımsal olarak da güçlendirildiğini görmek mümkün olacak.

Oyun odaklı akıllı telefonların içerisinde yer alan uygun fiyatlı işlemci modellerinden biri olarak tanıtılması beklenen modelin, 30 Temmuz tarihinde karşımıza çıktığını göreceğiz. Tabii ki geri kalan tüm özelliklerde 30 Temmuz tarihinde netlik kazanmış olacak. Şimdilik paylaşılan bilgiler bu kadar ile sınırlı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2020 En İyi Teknolojik Yılbaşı Hediyeleri

2020 yılı için geri sayım başladı. Teknoloji dünyası için değerlendirecek olursak, 2019 yılı bir hayli hareketli geçti. Yeni akıllı telefonlar, yepyeni tablet ve bilgisayarların...

Microsoft Teams Artık Linux da Kullanılabilecek…!

Microsoft, ilk Office 365 uygulamasını resmi olarak Linux'a Microsoft Teams'in genel önizlemesi biçiminde taşıdı.Ekipler, Google'ın Hangouts Chat,...

Xiaomi Qingping Sıcaklık ve Nem Sensörlü Bluetooth Çalar Saat Geliştirdi!

Xiaomi Youpin crowdfunding platformu yeni bir ürüne ev sahipliği yaptı. Ürün Qingping Bluetooth çalar saat ve Gadget'ın, 14 Ocak 2020'den itibaren Çin'de...

Galaxy S10e Android 10 Güncellesi Yayınlanmaya Başladı

Samsung, Android 10 güncellemelerini hızlandırmaya başladı. Marka daha önce Android 10 güncellemesi için takvim yayınlamıştı. Yayınlanan takvimde bazı sürprizler olduğunu da söylemeden...

Oppo Reno 3 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Oppo, uygun fiyatlı ve tasarımı öne çıkan akıllı telefonlar sunma konusunda başarılı markalardan biri oldu. İddialı markanın Oppo Reno ve Oppo Reno...