MediaTek Yapay Zeka Destekli 5G Yonga Setini Tanıtacak!

Snapdragon 855 yonga setine rakip olan yeni bir işlemci MediaTek'ten gelebilir....

0
13
MediaTek Yapay Zeka Destekli 5G Yonga Setini Tanıtacak!

Qualcomm’un yonga seti sayesinde bu yıl mobil sektöründe 5G özellikli amiral gemisi akıllı telefonlar ortaya çıkıyor. Samsung, ilk 5G destekli Galaxy S10 serisini tanıtırken, OnePlus geçtiğimiz günlerde Avrupa pazarındaki yeni OnePlus 7 Pro 5G‘yi duyurdu.

Bu cihazların ikisi de Qualcomm’un en yeni Snapdragon 855 yonga setini ve 5G bağlantısını destekleyen yonga seti üreticisinin X50 modemine sahip. Samsung ayrıca kendi 5G yonga setlerini de üretiyor.

Qualcomm’un başarılı 5G yonga seti zaten piyasada olduğundan, başka bir yonga seti üreticisi MediaTek, bu ay sonnunda 5G özellikli yonga setini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tayvan merkezli yonga seti üreticisi, yapay zeka destekli olduğu söylenen yeni 5G yonga setini de duyurdu.

Ayrıca yonga setinin 5G bağlantısına ek olarak şirketin AI ürünüyle son derece akıllı ve hızlı olduğu söyleniyor. Şirket tarafından yayınlanan tanıtım görselinde ayrıca, MediaTek’ten gelecek 5G AI yonga setinin Mayıs ayında geleceği ön plana çıkıyor. Yonga setinin bir hafta içinde piyasaya sürülmesi de söz konusu olanilir.

Yaklaşan yeni 5G yonga setinin, 6GHz alt bandını desteklemek üzere tasarlanan ve ayrıca 5G bağımsız ağları da destekleyebilecek Helio M70 ana bant yongasıyla donatıldığı söyleniyor. Şirketin Weibo’da yayımladığı tanıtım görseline göre, şirketin yeni yonga setleri AI özelliklerini de geliştirdiği açık.

Daha önce piyasaya sürülen Helio P90 yonga setinde yer alan yükseltilmiş bağımsız bir AI işlemci APU 2.0 da olabilir. Ve son olarak, MediaTek’ten AI destekli 5G yonga setinin adı henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here