Skype görüntülü konuşma
Skype dönemi Mega Chat ile sona erecek

İletişim, teknolojik gelişmelere bağlı olarak daha hızlı bir yükseliş gösteriyor. Son olarak görüntülü konuşmaların hayatımızda yer edinmiş bir durumda bulunuyor. Skype da bu iletişim olanaklarını ve veri gönderme işlevlerini en iyi şekilde yapabilme imkanına kavuşuyoruz. Ancak Skype’a son zamanlarda olan güven azaldı. Edward Snowden’ın yaptığı açıklamada Skype’ın; Amerikan istihbarat servisleri tarafından sıkı bir kontrol denetiminde olduğunu ve Microsoft ile bu konuda birlikte hareket ettiklerini açıklamışlardı.

Mega Chat Güvenli İletişim Olanakları Sağlıyor

Skype’ın bu açığından faydalanan Mega Upload kurucuları; Skype’a Mega Chat adlı haberleşme programı ile, sanal iletişimin ve görüntülü konuşmanın zirvesine yerleşmek istiyor. Aslında Mega Chat adı bize pek de yabancı görünmüyor. Edward Snowden, Rusya’ya kaçtıktan sonra tüm haberleşmelerini Mega Chat ile gerçekleştirerek, konuşmaların tamamen özel durumunu koruyordu. ABD istihbaratının kendisini dinlemesini engellemek amacıyla kullandığı bu programa artık hepimiz kavuşuyoruz.

Kim DotCom baştan başa şifrelenmiş ve dinlenmesi imkansız olan bu projeyle birlikte Skype’ı tahtından etmeyi planlıyor. Tarayıcılar üzerinden etkili olacak ve kullanıcılara daha güvenli haberleşmeyi sağlayacak olan Mega Chat uygulamasına talebin yoğun olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here