Meizu 16 Kamera Performansı Nasıl? İşte Kamera Örnekleri...

Meizu nihayet telefonlar hakkındaki onlarca sızıntıdan sonra şu ana dek piyasaya sürdüğü en etkileyici cihazları olarak görülen Meizu 16 ve Meizu 16 Plus‘ı dün tanıttı.

Bununla birlikte bu yeni modellerdeki aynı kamera departmanını önceki aylarda Meizu 15 ve Meizu 15 Plus üzerinde kullanmışlardı. Ancak şirket Meizu 16 serisinde gelişmiş bir algoritma ve Snapdragon 845 mobil platformu kullandığı için kamera performanslarının önceki seri ile aynı olduğu anlamına gelmeyeceğini söyledi.

Meizu 16 Kamera Performansı Nasıl? İşte Kamera Örnekleri...

Meizu 16‘nın ilk kamera örnekleri bugün yayınlandı ve çarpıcı bir fotoğraf kalitesi karşımıza geldi. Işık koşulları iyi olduğunda fotoğrafın detayı ve keskinliği çok etkileyici olduğu görülüyor. Karanlık bir ortamda ise telefon dijital gürültü olmadan ayrıntılı bir çekim yapmayı başarmış görünüyor. Dördüncü fotoğraf aynı zamanda güzellik algoritmasının yapay zekaya dayanan potansiyellerini de gösteriyor ki bu da insanların yaşını, cinsiyetini ve cildinin rengini hesap ederek en güzel selfieleri çekmek için kendini ayarlayabiliyor.

Meizu 16 Kamera Performansı Nasıl? İşte Kamera Örnekleri...Meizu 16 Kamera Performansı Nasıl? İşte Kamera Örnekleri... Meizu 16 Kamera Performansı Nasıl? İşte Kamera Örnekleri...

Meizu 16 ve Meizu 16 Plus‘ın arkasında çift kamera kurulumu var. Sony IMX380 ve Sony IMX350 sensörlerden oluşan bu kurulumun birincisi 1.55 um piksel büyüklüğünde 12 MP, f / 1.8 diyafram ve OIS desteğine sahiptir. İkincil sensör ise 20MP piksel bir çözünürlüğe ve 1.0 um piksel f / 2.6 açıklığına sahip bir telefoto lenstir. Kameraların altında 6 LED‘den oluşan halka flaşı ve bir lazer otofokus mekanizması da vardır. Selfie kamera 20 MP çözünürlük ve f / 2.0 diyafram ile sunulmuş tek bir kameradır.

Yukarıdaki kamera örnekleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Sizce bu telefon Huawei P20 Pro gibi 2018’in en iyi kameralı telefonlarıyla rekabet edebilir mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here