Akıllı telefon dünyasının zenginleşmeye ve sürekli yeni modellerle kazanmaya başladığı bir gerçek. Bu nedenle artık yeni akıllı telefon modellerine de alışmaya başladık. Her gün bir yenisiyle karşılaştığımız akıllı telefon modellerine eklenen serilerden birisi de Meizu 16 akıllı telefonları olacak.

Bir serinin devamı olarak gösterebileceğimiz Meizu 16 akıllı telefonlarının özellikleri konusunda sürekli sızıntıların olması ve sürekli yeni bilgilerin paylaşılması bu model hakkında beklentilerimizin de şekillenmesini sağladı. Son olarak bu model için yeni bir görsel paylaşımı yapıldı. Yeni görselle beraber akıllı telefonun detayları da paylaşıldı. Hemen bu detaylara ve yeni görsellere geçelim.

Meizu 16 Neler Sunacak?

Yeni akıllı telefonlara ait görsellere baktığımız zaman oldukça geniş bir ekran kullanılacağını görüyoruz. Son dönemde çok sık bir şekilde gördüğümüz tam ekran formatını bu akıllı telefonlarında uygulaması muhtemelen gibi gözüküyor. Ekran boyutu kısmında ise 5.6 inç gibi bir tercihi yapılacağı bilgisi var.

5.6 inçlik ekranlarda sunulacak olan panel ise OLED panel olacak. 18:9 formatında bir ekran kullanmasını beklediğimiz akıllı telefonların Snapdragon 845 işlemcilerinden güç alması beklentisi var. Amiral gemisi serilere dahil olacağını buradan anladığımız akıllı telefonların 6 GB RAM bellek miktarına sahip olacağı da yine bir başka iddia olarak karşımıza çıkıyor.

Meizu 16

Depolama alanında 64 GB ve 128 GB seçenekleriyle beraber gelmesi beklenen Meizu 16, kamera kısmında ise 12 MP + 20 MP değerine sahip olacak ki amiral gemisi modellerinde de bu şekilde dizilimler görüyoruz. Ön kamera kısmında ise yine benzeri bir seçim dikkat çekiyor.

Ön kamera kısmında da yine 20 MP değerinde tek bir kameraya yer verileceği iddiası var. Tüm bu özellikler ve yenilenmiş tasarımıyla beraber yeni akıllı telefonların fiyat kısmında ise 469 dolar gibi bir aralıkta olacağı ve Plus modelinde geleceği bilgisini ekleyelim. Tüm bu iddiaların doğrulanması için beklenen tanıtım ise yaz bitmeden yapılacak. Fakat kesin tarih konusunda hala tam olarak netlik kazanmış bir bilgi yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here