Melih Gökçek’in Twitter hesabı gün içerisinde hacklendi.

Twitter hesabını oldukça aktif bir şekilde kullanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabının hacklenmesine engel olamadı. Siber Ergenekon Tim adında bir grup tarafından hacklenen hesap Melih Gökçek aleyhine tweetler atıyor. Özellikle takipçileriyle yaşadığı tartışmalar ile dikkat çeken Melih Gökçek, yeni bir Twitter hesabı açarak @06melihgokcek adındaki hesabın hacklendiğini ve orada atılan tweetlerin kendisine ait olmadığını belirtti. Melih Gökçek, aynı zamanda da hacklenen @06melihgokcek hesabını geri kurtarmak için çalışmalar yaptığını da belirtti.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu durum, saniyede atılan onlarca tweet ile yavaş yavaş herkese duyurulmakta. Hack işlemini gerçekleştiren Siber Ergenekon Tim adında ki grup, hackledikleri @06melihgokcek hesabından tweet atmaya her geçen saniye devam ediyor. Sosyal medyada ilgi odağı bir politikacı olan Melih Gökçek, oldukça sert tavırlarıyla dikkat çekmektedir. Çok aktif bir biçimde Twitter hesabını kullanan Melih Gökçek, bu hack olayından sonra nasıl bir çalışma yürüteceği veya nasıl bir yol haritası çizeceği de açıkçası merak konusu olmuş durumda.

Melih Gökçek, her ne kadar Twitter hesabını tekrar eline almak için çalışmalar yürüttüğünü açıklasa da şu ana kadar somut bir adım atabilmiş durumda değil. Melih Gökçek Twitter hesabını geri alabilecek mi? Veya ne zaman geri alabileceği gibi konular da şu anda oldukça merak ediliyor.

Güncelleme: An itibari ile Melih Gökçek @06melihgokcek adlı Twitter hesabını kurtardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here