Mercedes AMG GT C Edition 50 Tüm Özellikleri

Genelde piyasaya sürdüğü lüks araçları ile tanıdığımız Mercedes bazı özel seri araçlarıyla ise otomobil dünyasında kalıcı yer edinmeyi başarmıştı. Bu şekilde kendi özel araç serilerini de oluşturan Mercedes’in en öne çıkan serilerinden birisi ise AMG serisi olmuştu. Performans serisi araçlar olarak gösterilen AMG serisinin 50.yıla özel model ise Detroit otomobil fuarında ortaya çıktı. AMG GT C Edition 50 olarak tanıtılan modelin özellikleri ise beğeni topladı.

AMG GT C Edition 50 Ne Gibi Özelliklerle Geliyor?

AMG serisinin 50.yılına özel olarak yeni modeli tanıtan Mercedes’in bu seride yer verdiği özellikler ise gerçekten arabanın ne kadar yüksek teknolojili olduğunu da gösteriyor.

Mercedes AMG GT C Edition 50 Tüm Özellikleri

Tasarımda İlgi Çeken Değişiklikler

İlk olarak AMG GT C Edition 50 serisi araçların yeni tasarımından bahsedelim. 50.yıla özel model olmasından dolayı da zaten tasarım konusunda da öne çıkacağı düşünülen araç yine tek kapılı olarak geliyor fakat bu kez arka kısım uzunluğu biraz daha kısa tutularak spor araç havası artırılıyor.

Ek olarak daha iyi aerodinamikleri bulunan aracın hem ön hem de arka ızgara sisteminde de tasarımsal olarak değişiklikler yapılmış durumda. Yine geniş ağızlı iki egzoz çıkışına yer verilen arasında tasarımının eski serilere göre epey bir beğeni toplayacağını da söylemek yalan olmaz.

Mercedes AMG GT C Edition 50 Tüm Özellikleri

Performans Değerleri Üst Düzey

Gelelim aracın teknik özelliklerine. Yazımızda da belirtiğimiz gibi AMG GT C Edition 50 serisi AMG’nin 50.yıla özel olarak çıkarılmış olan bir seri. Haliyle tüm AMG serilerinden daya yüksek bir performans sunması bekleniyor.

Mercedes'in Yatı Sadece 10 Tane Üretilecek ve Milyonlara Satılacak

Mercedes AMG GT C Edition 50 Tüm Özellikleri

İlk olarak aracında 4 litrelik V8 serisi motorlara sahip olduğunu belirtelim. V12 motorlara göre biraz daha düşük bir performansı olsa da genel olarak oldukça yüksek değerlere sahip olan motorun 680 Nm Tork üretebildiğini de belirtelim. Haliyle hızlanma konusunda oldukça başarılı olan seri 550 beygir gücü ile de rakiplerinden sıyrılmayı başaran araçlardan birisi.

Mercedes AMG GT C Edition 50 Tüm Özellikleri

Gelelim aracın hızlanma sürelerine. Hızlanma konusunda ilk bakılan değer olan 0-100 km/s hızına aracın sadece 3.5 saniye içerisinde ulaşabilmekte. V12 motorlu araçlara bakıldığında bu değerin 2,7 sn değerinde olduğunu düşünürsek AMG GT C Edition 50 sınıfının en yüksek performanslı araçlarından birisi.

Araç İçi Teknolojiler Geliştirilmiş

Özellikle araç içi tasarımları ile öne çıkacak modellerden biri olan AMG GT C Edition 50 serisinin kendi multimedya sistemlerini kullandığını ve epey başarılı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bunun dışında seride artık lüks arabalarda çok sık görünen dinamik kontrol sistemi de bulunuyor. Bu sayede araç içerisinde yarış modu ve normal mod olarak geçişler yapabiliyorsunuz. Yarış modu ise spor modu olarak tanıdığımız bir mod ve aracın maksimum olarak 317 km hıza ulaşmasını sağlıyor.

Mercedes AMG GT C Edition 50 Tüm Özellikleri

Fiyatı Ve Çıkış Tarihi

Muhtemelen 2018 yılı içerisinde çıkışının yapılacağı beklenen araçların fiyatı konusunda ise henüz Mercedes tarafından bir açıklama da yapılmadığını belirtelim. Fakat fiyatın oldukça yüksek olması beklenmekte.

Etiketler

Değerli düşüncelerinizi almak isteriz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.