Ana Sayfa Otomobil Mercedes Fiyat Listesi 2019

Mercedes Fiyat Listesi 2019

-

Alman otomotiv devlerinden biri olan Mercedes, lüks araç denildiği zaman akla ilk gelen serilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Düzenli aralıklarla araçlarını yenileyen Alman otomotiv devi, hem sedan hem de kompakt modelleriyle fark yaratmayı başarıyor. Son yıllarda artan popülerliği ile dikkat çeken markanın, kısa süre önce tüm araçları için fiyat yenilemesi yaptığını da ekleyelim. Bu yazımızda güncel Mercedes Fiyat Listesi konusunda bilgiler vereceğiz.

Hem modellerden hem de güncellenen fiyatlardan söz edeceğiz. Bakalım bu sene sunulan fiyatlar nasıl? Dediğimiz gibi model incelemelerinden başlayacağı ve ardından da fiyatlardan söz edeceğiz. Hemen detaylara geçelim.

Mercedes A Class Serisi

İlk olarak kompakt modellerden başlamak gerekiyor. Bu modeller içerisinde en çok dikkat çeken seri Mercedes A Class serisi olarak karşımıza çıkıyor. Hem daha uygun fiyatlı bir model olması hem de tüm yenilikleri sunması, bu modelin bir hayli öne çıkmasını sağlıyor. Hemen tasarım kısmından söz ederek işe başlayalım.

Mercedes Fiyat Listesi

Mercedes A Class Tasarım Detayları

Yenilenmiş olan araçların tasarım kısmından söz etmek gerekiyor. Araçların tasarım kısmında kompakt bir seriden beklenen tüm detayları ortaya koyduğunu ekleyelim. Dış tasarım kısmında çok keskin hatlar karşımıza çıkıyor.

Ön kısımda yer alan dev Mercedes logosunun uzunlamasına bir kromaj çubukla desteklendiğini ve hemen alt kısımda da ızgaraların bulunduğunu da ekleyelim. LED gündüz farların ve şerit şeklinde far üzerinde uzandığını gördüğümüz araç, yine kaput üstünde de keskin hatlarla dikkat çekiyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Ön kısmı bir tarafa bırakıp tavana geçtiğimiz zaman ise yine cam tavanla güçlendirilmiş bir tasarım çizgisi görüyoruz. Arka kısma kadar uzanmayan cam tavan, şık bir görüntü elde edilmesini sağlamış durumda.

Aracın arka kısmına geçtiğimiz zaman ise iki parçalı lambaların öne çıktığını ve çift egzoz çıkışının farkını ortaya koyduğunu görmekteyiz. Arka kısmında da iddialı bir tasarım sunan araçların iç tasarımına geçelim.

Ayrıca Bakınız: Ford Focus 2019 Fiyat Listesi

İç Tasarım Detayları

İç Tasarım kısmında da yenilenmiş Mercedes araç çizgilerini net bir şekilde görebiliyoruz. Aracın direksiyon kısmında geniş bir gösterge paneli karşımıza çıkıyor. Dijital görüntü paneli oldukça şık bir görüntü sunulmasını sağlıyor.

Biraz yana geçtiğimiz zaman ise multimedya ekranını görüyoruz. Özel iç mekan aydınlatmasının sunulduğu yeni serinin multimedya ekranının hemen altında dairesel klima ızgaraları bulunuyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Yine diğer modellerde olduğu gibi klima ızgaralarının da renklendirilmiş olduğunu belirtmekte fayda var. Tasarımıyla fark yaratan araçların klima ızgaralarının hemen altında ise klima kontrol butonlarının bulunduğunu ve bu kısmın altında da dokunmatik panele yer verildiğini ekleyelim.

Farklı döşeme seçenekleri, zengin iç mekan ışıklandırması ve benzeri artılarıyla beraber iç mekan tasarımı öne çıkan seri hakkında paylaşabileceğimiz tasarım detayları bu kadar ile sınırlı. Dilerseniz motor seçeneklerinden ve araç içi teknolojilerden de söz edelim.

Mercedes Fiyat Listesi

Motor Seçenekleri

Mercedes A serisi araçlarında hem dizel motor seçenekleri hem de benzinli motor seçenekleri sunulmakta. Araç seçiminize göre motor seçeneklerinde de değişikliklerle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Dizel serinin sunduğu motor seçeneklerine bakalım.

Mercedes A 180 d modelinde yer alan ilk motor seçeneği kısmında 1.461 ccm motor hacmi bulunuyor. 85/4000 nominal güç değeri sunan motor, 0 ile 100 km arasında 10.5 saniye hızlanma süresi sunuyor.

Mercedes Fiyat Listesi

100 kilometrede 4.3 litre yakıt tüketimine sahip olan motor seçeneğinin 7 ileri otomatik şanzıman desteğiyle beraber geldiğini de belirtelim. Şanzıman kısmında başka bir seçeneğiniz bulunmuyor.

Benzinli motor seçeneğinde ise 1.332 ccm değerinde bir motor hacmi sunulmakta. 4 silindirli bu motorun 0-100 kilometre hızlanma süresi ise 8 saniye olarak açıklanmış durumda.

Mercedes Fiyat Listesi

Ortalama 5.5 litre yakıt tüketimine sahip olan motor seçeneğinin yine 7 ileri otomatik şanzıman seçeneğine sahip olarak geldiğini de belirtelim. Otomatik olarak sunulan şanzıman seçeneğinin dışında başka bir seçenek sunulmadığını da belirtmekte fayda var.

Motor seçeneklerinin hemen sonrasında araç içerisinde sunulan teknolojilerden de söz edelim. Bakalım A sınıfı için sunulan araç teknolojilerinde neler var?

Mercedes Fiyat Listesi

Mercedes A Serisi Araç içi Teknolojiler

Gelelim serinin içerisinde sunulan araç içi teknolojiler kısmına. Araç içi teknolojiler bölümünde de çok iddialı bir seri söz konusu.

Sanal Gösterge: Son seri araçların birçoğunda görmeye başladığımız sanal gösterge paneli bu modelin ilk özellikleri arasında gösterilebilir. Sürücü bölümünde yer alan gösterge paneli, kolayca sürüş bilgilerini almanıza olanak sağlayan sanal ekran, hız değeri gibi değerlerin de öğrenilmesini kolaylaştırıyor. Sadece sanal ekran üzerinde yer alan değerleri okumak yeterli oluyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Aktif Takip Yardımcısı: Gelişmiş bir aktif takip sistemine sahip olan seri, trafikte maksimum güvenliği elde etmenize olanak sağlıyor. Trafikte diğer araçlarla aranızdaki güvenli takip mesafesinin korunması için özel bir teknoloji olarak sunulan sistem, belli hızlarda yavaşlama ve öndeki araca göre yavaşlama ayrıcalıklarını sunuyor.

Önceki araca göre yavaşlama ya da hızlanma artısı sunan teknoloji, virajlara ve yol durumuna bağlı olarak da hızlanma ve yavaşlama ayrıcalığı sunuyor. Mesela viraja yaklaştığınız zaman aracınızın otomatik olarak yavaşlaması sağlanıyor. Sonrasında ise belirlediğiniz hıza göre yeniden hızlanma sunuluyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Aktif Fren Sistemi: Yine geliştirilmiş teknolojilerden biri olan aktif fren sistemi sunan araç, çarpışma önleme sistemi de sunuyor. Çarpışma önleme teknolojisi olarak gösterebileceğimiz bu teknoloji sayesinde öndeki araçla aranızdaki takip mesafesinin de korunduğunu görüyoruz.

Öndeki araç ani fren yaparsa ya da öndeki araçla güvenli mesafe kaybolacak olursa, aktif olarak fren desteği sunuluyor. 50 km hızın altında sürüşlerde doğrudan fren desteği sunuluyor. Bu şekilde tamamen çarpışma engelleme sisteminin sunulduğunu da ekleyelim.

Pre-Safe Sistemi: İlginç bir güvenlik sistemi olarak gösterebileceğimiz Pre-Safe sistemi, çarpışma durumlarında aracınızın güvenliğini maksimum seviyeye çıkarıyor. Herhangi bir kaza durumunda, kaza ve trafik sesinden etkilenmemeniz için özel bir şok sesi üretiliyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Bu şekilde vücudunuzun kasılması sağlanıyor. Bunun dışında aktif gergili emniyet kemeri sistemi de sunuluyor ve herhangi bir kaza anında aracın tüm çevresinde hava yastıkları ya da koruma panelleri sunuluyor.

Şerit Takip Sistemi: Sunulan ayrıcalıklardan birisi de şerit takip sistemi olarak biliniyor. Bu modelde yer alan şerit takip sistemi benzerlerinden biraz daha gelişmiş durumda. Bu şerit takip sisteminde, aracın şeritten çıkması durumunda sürücülere uyarı ışıkları ve ikaz sesleri gösteriliyor.

Ek olarak karşıdan bir araç geldiğini ya da şerit karşısında başka bir aracın yer aldığı tespit edilirse, aracınız otomatik olarak fren yapıyor ve mini müdahalelerle araç yeniden şerit içerisine sokuluyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Kör Nokta Uyarı Sistemi: Yine başarılı güvenlik teknolojilerinden biri olan kör nokta uyarı sistemi de aracınız sollamalar sırasında arkadan gelen tehlikelere karşı koruyor. Şerit değiştirme işlemleri sırasında maksimum güvenlik elde edilmiş oluyor.

MBUX: Araç içi teknolojiler arasında en farklı teknolojilerden biri olarak değerlendirebileceğimiz MBUX, bir nevi sanal asistan olarak da değerlendirilebilir. Aracınızın sizin sürüş alışkanlıklarınızı anlamasına olanak veren sistem, sesli komut teknolojisiyle entegre olarak çalışıyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Sesli komut sistemi sayesinde de telefonunuza gelen mesajları okuma, gelen mesajları cevaplama, istenilen şarkının oynatılması gibi ayrıcalıklara da erişmiş oluyorsunuz.

Mercedes A Serisi Fiyat Listesi

Gelelim seri için sunulan fiyatlara. Bu konuda da farklı seçenekleriniz olduğunu belirtmek gerekiyor. Belli paket ve modellere göre fiyatlarda değişiklikler sunuluyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Mercedes B Serisi

Diğer bir seri ise Mercedes B serisi araçlar. Yine bu seride de üstün teknolojilere yer veriliyor. Özellikle teknoloji desteği konusunda başarılı bir modelden söz ettiğimizi söylemek gerekiyor. Her zaman olduğu gibi tasarım kısmından başlamak gerekecek. Tasarım bölümüne geçelim.

Mercedes B Serisi Tasarımı

Tasarımında diğer modellere göre biraz daha farklı bir yapı sunulmuş durumda. Bu seride ön kısmın biraz daha yumuşak hatlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer modellerde yer alan keskin ön ızgaralardan biraz daha farklı bir ızgara yapısı sunan seri, yine oldukça geniş bir ızgara alanıyla öne çıkıyor. Izgaranın hemen üzerinde ise yine Mercedes logosunun öne çıktığını görüyoruz.

Mercedes Fiyat Listesi

Logonun yer aldığı bölümde krom çizgi detayı da öne çıkmakta. Fakat bunun dışında kaput üzerinde sunulan hatların biraz daha yumuşak olduğunu da söylemek gerekiyor. Ön kısımda böyle bir tasarım sunan serinin arka kısımda da yine dikkat çeken bit yapıya sahip olduğunu görüyoruz.

Oldukça yüksek bir tavanı olan Mercedes B serisi araçların, arka kısımda ise geniş farlara yer verdiği görülüyor.

Ortalanmış olan Mercedes logosuna kadar uzanan arka lambaları buluna seri, tam olarak bir jeep tasarımı sunuyor demek yanlış olmayacaktır. Özellikle tavan genişliği ve aracın yerden yüksekliği bu konuda iddialı bir modelle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Mercedes Fiyat Listesi

İç Tasarım Detayları

Yeni araçların iç tasarım kısmında oldukça önemli bir detaylarla öne çıktığı görülüyor. Aracın A serisi ve diğer CLA modellerinde olduğu gibi klima ızgaralarıyla öne çıkan bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Bu kısımda ilk olarak direksiyon bölümü dikkat çekiyor. Direksiyonun hemen önünde yer alan gösterge paneli, dijital olmasıyla beraber tasarımı bir hayli öne çıkıyor.

Bunun dışında yine sürücünün görebileceği bir hayalet ekranın sunulduğunu da ekleyelim. Sanal ekran sürüş sırasında, çok kolay bir şekilde bilgi almanıza izin veriyor.

Sürücü kısmında dikkat çeken tasarım detayları bu şekilde. Fakat tek detaylar bunlar değil. Sürücü alanının yanına, konsol kısmına geçtiğimiz zaman dikkat çeken bir multimedya ekranıyla baş başa kalıyoruz.

Mercedes Fiyat Listesi

Multimedya ekranı diğer modellerde olduğu gibi yana doğru genişletilmiş durumda. Bunun dışında multimedya ekranının hemen altında klima ızgaraları bulunuyor. Klima ızgaraları da yine özel olarak ışıklandırılmış ve dairesel tasarım sunmaya devam ediyor.

Bu alanın hemen altında da yine klima alanına yer verildiğini de ekleyelim. Bu kısımda herhangi bir tasarım değişikliği sunulmuyor. Yine vites alanının da dokunmatik bir panelle desteklenmiş olduğunu da ekleyelim. İç tasarım kısmında yine koltukların özel döşemelerinin dikkat çektiğini ve ambiyans ışıklandırmasının da önemli bir artı sunduğunu da ekleyelim.

Mercedes Fiyat Listesi

Özellikle farklı sürüş modlarına göre farklı ışıklandırmalar sunulması da yine önemli bir artı sunulmasını sağlıyor. Tasarım kısmında söz edeceğimiz detaylar bu şekilde. Tasarım çizgilerinin hemen sonrasında yine araçların motor seçenekleri ve teknolojilerinden söz edelim. Bakalım bu seri neler sunuyor.

Motor Seçenekleri Nasıl?

Motor kısmında yine hem dizel hem de benzinli motor seçeneklerine yer veriliyor olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat A serisinden farklı olarak bu modelde sadece dizel motor seçeneğine yer verilmiş durumda. Dizel motor seçeneğinde sunulan motorlarında çok değişiklik göstermediğini belirtelim.

Bu seride 1.461 ccm hacme sahip olan bir dizel motor bulunuyor. Söz konusu dizel motor 4 silindir ve hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneklerine yer veriyor.

Mercedes Fiyat Listesi

7 ileri otomatik şanzıman seçeneği bulunan motorun, 100 km hıza ulaşması için 10.9 saniyelik bir süre sunması da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Motor kısmında sunulan bu özelliklerin dışında dikkat çeken bir bölüm söz konusu değil. Motor seçeneklerini de ele aldığımıza göre yeni araçların, araç içi teknolojilerinden de söz edebiliriz. Bakalım serinin araç içi teknolojiler kısmında sundukları neler?

Araç İçi Teknolojiler Neler?

A serisinden farklı olarak Mercedes B araç serisinin biraz daha farklı teknolojilere yer verdiğini de söylemek yanlış olmayacaktır. Hemen yeni serinin nasıl ayrıcalıklar sunduğunu ve fark yaratan özelliklerin neler olduğunu dile getirelim.

Energızıng Plus: Sürücülerin sağlığına yönelik olarak sunulan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu sistemi kullanarak 10’ar dakikalık partlar halinde sunulan çeşitli programlardan birini seçebiliyorsunuz.

Ayrıca Bakınız: Opel Astra 2019 Fiyat Listesi

Seçtiğiniz program ambiyans aydınlatması, müzik ve iklimlendirme özelliklerini değiştiriyor. Sürücünün kısa süreli olsa da rahatlaması sağlanıyor. Sizi rahatlatan birkaç dakikalık bu programlar için düzenlemeler yapmanız da mümkün hale getirilmiş durumda.

Mercedes Fiyat Listesi

360 Derecek Kamera Sistemli Park Sistemi: Söz konusu sistemde adından da anlaşılacağı gibi özel bir kamera sistemi sunuluyor. Sunulan kamera sistemi sayesinde aracın etrafında yer alan 4 adet kamerayı kontrol edebiliyorsunuz.

Kameralar 360 derece aracı görmenizi sağlamakta. Aracı her açıdan görebilmenizin yanı sıra kuşbakışı olarak da kontrol sunulmakta. Kuşbakışı görüntü, aracın kolay park edilmesini sağlıyor. Tek panel üzerinden kolayca aracınızın etrafını kontrol edebiliyor ve  buna göre aracınızı istediğiniz yere park edebiliyorsunuz.

Aktif Fren Desteği Sistemi: Yine kazaları engellemeye yönelik bir sistem olan fren destek sistemi, oldukça kullanışlı ve kazalara karşı bir nevi koruma sunuluyor. Fren destek teknolojisi, önde yer alan araçların takip mesafesinde kalmanızı sağlıyor. Araçların ani fren yapması ya da benzeri şekilde durması durumunda, ani kazaları engelleyecek bir fren destek sisteminden söz ediyoruz.

Mercedes Fiyat Listesi

50 km hıza kadar da aracın doğrudan fren yaptığını ve aracı durdurmaya kadar gittiğini de belirtelim. Bunun için aracınızın mevcut hızının da oldukça önemli olduğunu eklemek gerekiyor. 60 km ve üzeri hızlarda söz konusu sistem çalışmıyor. Yani daha doğrusu şehir içi için sunulan bir teknoloji söz konusu.

MultiBeam Farlar: Yeni nesil akıllı far teknolojisi olarak gösterilen fark teknolojisi, aracınızın aydınlatmasının otomatik olarak algılanmasını sağlıyor. Özellikle uzun yollarda çok önemli bir avantaj sunulduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Söz konusu far teknolojisi, anlık olarak değişen hava durumuna ve trafik durumuna göre anında değişiklik gösteriyor. Aydınlatma mesafesi de yine koşullara göre belirleniyor. Sonuç olarak en ideal aydınlatma mesafesinde, en ideal aydınlatmanın sunulduğunu görüyoruz.

Mercedes Fiyat Listesi

Sürüş Yardım Paketi: Mercedes B serisi üzerinde yer alan kameralar, yol ve trafik durumunu aktif olarak izlemenizi sağlıyor. Hem yol durumu hem de yolda yer alan trafik ışıkları, trafik levhaları gibi nesne tanıma işlemi de gerçekleştirilebiliyor.  Üstelik ön camda üst kısımda kullanılan kameraların çevre görüş sistemine de katkısı tartışılmaz düzeyde ekleyelim.

Eller Serbest Özelliği: Diğer birçok araç üzerinde yer alan eller serbest özelliği B serisinde de karşımıza çıkıyor. B serisinde işler biraz daha değişiklik gösteriyor. Sürücülerin eller serbest özelliğini kullanmak için yapmaları gereken tek şey, bagajın alt kısmında yer alan sensörü kullanmak. Alt kısımda yer alan sensöre ayağınızı uzattığını zaman otomatik olarak bagaj kapağı açılacaktır.

Isıtmalı Direksiyon Simidi: Daha önce diğer Mercedes modellerinde de yer aldığını söylediğimiz direksiyon simidi, bu modelde de karşımıza çıkacak. Tamamen ısıtmalı olan direksiyon simidini her noktasından ısıtma sunduğunu da ekleyelim.

Mercedes Fiyat Listesi

Sadece ısıtma değil, direksiyon üzerinde yer alan kontrol tuşları da direksiyonu bir hayli işlevsel hale getiriyor. Sadece direksiyon üzerinde yer alan tuşları kullanmanız bile yeterli. Araç içinde yer alan birçok teknoloji, direksiyon üzerinde yer almakta.

MBUX: Yeni A serisinde yer aldığı gibi Mercedes B serisi için de MBUX özelliğinin sunulduğunu belirtmek gerekiyor. Bu özellik navigasyon üzerinden aracınızın sizi daha iyi tanımasını sağlıyor.

Sadece gittiğiniz değil, sürüş alışkanlıklarınız da zaman içerisinde öğreniliyor ve zaman içerisinde elde edilen deneyim sonrasında size öneriler sunulabiliyor. Mesela sürekli iş yerinize gittiğinizi düşünelim. Bir süre sonra MBUX bunun için sistemi öğreniyor ve size iş yerine gidebileceğiniz en iyi rotaları sunmaya başlıyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Bir süre sonra daha kısa rotalar ve alternatif yollarda önerilmeye başlıyor. Kısacası araç sizin gittiğiniz adresleri zaman içerisinde öğreniyor ve bir süre sonra size bu öğrenimlere bağlı olarak öneriler sunuyor.

Siz de kolayca adreslerinizi ya da sürüş alışkanlıklarınızı bulabiliyorsunuz. Hepsini tek bir multimedya ekranı üzerinden kontrol etmeniz de oldukça önemli bir avantaj olarak gösterilebilir.

Sesli Kontrol: Aslında MBUX sisteminin içerisinde gösterebileceğimiz sesli komut sistemi, aracınıza komutlar vermenizi ve sesli komut ile araçlarınızı kontrol etmenizi sağlıyor. Tek yapmanız gereken sesli komutu aktifleştirmek için Hey Mercedes ifadesini kullanmak olacaktır.

Hey Mercedes dediğiniz zaman sanal asistan sizi dinlemeye başlayacaktır. Komutun ardından gerçekleştirilmesini istediğiniz şeyi seçebilirsiniz. Aracınızın müzikleri oynatmasını ya da SMS’leri okutmasını isteyebilirsiniz. Gelen mesajları cevaplama ya da gelen mesajları okuma gibi ayrıcalıklarda kullanılabiliyor.

Mercedes Fiyat Listesi

Sürüş Modları: Mercedes B serisi içerisinde yer alan birçok sürüş modu bulunuyor. Bu modlar içerisinde konfor modu, spor modu, eko modu ve kişisel mod olarak birçok farklı seçenek sunuluyor.

Dinamik sistem üzerinden tüm bu modlar için istediğiniz modu seçim yapabiliyorsunuz. Modlar kısmında yapılan seçim, doğrudan tüm araç teknolojilerini de etkiliyor. Yapacağınız seçime göre iç mekan aydınlatmasının bile değiştiğini görüyoruz.

Ayrıca Bakınız: Mercedes CLA Alınır mı?

Seçilen moda göre süspansiyon sertliğinden tutun da gaza bastığınızda verilecek olan tepkilerde bile değişiklikler oluyor. Bunun için istediğiniz sürüşe göre en mantıklı modu seçmeniz daha doğru olacaktır. Performans serisi için spor moduna geçtiğiniz zaman motorun tüm gücüyle kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Tüm bu özelliklerin dışında Mercedes B modellerinde de yine Mercedes için standart donanım paketleri haline gelen özelliklerin yer aldığını da söyleyebiliriz. A serisinde de yer verdiğimiz birçok özelliği yine B serisinde de görmek mümkün. Bunlar dışında son paylaşacağımız detay fiyatlar olacak. Fiyatlara da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mercedes Fiyat Listesi

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sony, 4 Haziran’da PS5 Etkinliği Düzenleyecek

Sony, son zamanlarda PS5'in özelliklerinin çoğunu ayrıntılı olarak açıkladı, ancak önümüzdeki hafta başka bir etkinlik düzenliyor ve bunu kısa bir teaser'la duyurdu....

Samsung Galaxy Book S Yenilendi

Geçen yıl Ağustos ayında Samsung, Snapdragon 8cx yonga setinde çalışan bir Windows dizüstü bilgisayar olan Galaxy Book S'yi tanıtmıştı. Şimdi, aynı fansız...

OPPO Reno 4 ve Reno 4 Pro Çıkış Tarihleri belli Oldu!

OPPO' nun yaklaşan Reno4 serisi  tam özellikleriyle TENAA'da görüntülendi. Gelen sızıntılar, Reno4 5G ve Reno4 Pro 5G akıllı telefonların görünümünü ortaya çıkardı. Bugün, Çinli...

Apple iPhone 12 Serisi Kasım Sonuna Ertelenebilir

Yeni rapor, Apple iPhone 12 serisinin Kasım ayı sonunda piyasaya sürüleceğini belirtti. Cowen yatırım bankasından yeni bir rapora göre, iPhone 12 serisi lansmanı...

Samsung 5nm Exynos Yongaları Üretmeye Hazır

Samsung, son birkaç aydır 5nm EUV sürecini geliştiriyor ve şimdi Güney Kore'den gelen raporlar, üreticinin seri üretime başlamaya hazır olduğunu ortaya koyuyor....