Ana Sayfa Otomobil Mercedes ve Microsoft Aynı Masaya oturdu!

Mercedes ve Microsoft Aynı Masaya oturdu!

-

Microsoft’tan yeni iş fikirleri gelemeye başladı. Artık ofisiniz aracınıza taşınacak.

Microsoft kısaca diyorki arabanız varsa ayrıca ofis kiralamaya ne gerek var. şeklinde bir ifade kullanımı yoluna gittik. Aslında bu iş Mercedes ile Microsoft ortaklığı ile iş sahiplerine yönelik bir proje olarak hayata geçirilecek.

Herkesin tanıdığı Alman otomobil üreticisi Mercedes, iş ortakları için Microsoft ile aynı masaya oturdu. İş ortaklarının araba üzerinde çalışabilmesi için bir ortam ve düzen sağlanacak bir araç geliştirilecek. Aracın ismi ise Car Office olarak elektrikli ve iş takibi yapılacak bir yapıya dönüştürülecek. Cep telefonu ofisinizde bulunan laptop veya evdeki teknoloji ürünleriniz ile tam uyumlu çalışabilecek bir hale dönüştürme yapılacak. Böylece tüm iş takip işlemlerinizi Car Office ile beraber hareket ederek yapabileceksiniz.

Car Office geliyor!

Yapılacak olan sistem dahada esneyerek Mercedes araçlar içerisinde bulunmakta olan navigasyon cihazı içine entegre edilecek böylece daha rahat ve uyumlu bir şekilde işlevler gerçekleştirilecek. Bu şekilde iş takiplerinizi aracınızla gezerek yapabileceksiniz. GPS üzerinden iş takibi yapmak daha verimli olacağından oldukça geliştirilmiş donanımlara yer verilecek.

Mercedes’in hangi arabalarında bu özellik yer alacak şuan için resmi bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen Microsot ile Mercedes masaya oturmayı başardırlar. 2017 yılının ilk yarısından daha önce gelmesi düşünülen Car Office sistemi Mercedes’e gelecek ve aktif bir şekilde kullanılacak. Google’ın daha önceki projesi gibi iptal olup askıya kaldırılmazsa eğer dediğimiz tarihde kullanıma sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here