Messenger, artık Facebooktan bağımsız.
Messenger, artık Facebooktan bağımsız.

Sosyal medya üzerinde ağırlığı olan Facebook’un yakın zamanda mobil cihazlar için hayata geçirdiği Messenger uygulaması, artık bağımsız bir biçimde hizmetlerine devam ederek; sosyal ağlardaki iletişimi kolaylaştıran bir unsur olmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Messenger, Bağımsızlığını Kazanacak

Facebook Messenger
Messenger Artık Bağımsız

Messenger uygulaması, bilindiği üzere, sosyal medyayı mobil ortamlardan takip eden kullanıcılara hitap etmek amaçlı Facebook tarafından ortaya konulan bir uygulama olarak piyasaya adım atmıştı. Sosyal medya üzerinden mesajlaşma uygulaması olarak değerlendirilen Messenger, ilk başlarda mobil cihaz kullanıcıları tarafından dayatılma olarak görülse de daha sonraki süre zarfında büyük fayda sağlayacak olan bir program olarak değerlendirilmeye başlamıştı.

Uygulama ilk olarak Facebook’tan kopacak. Bu demek oluyor ki Facebook profiline sahip olmayan kişiler de Messenger uygulamasını telefonlarına indirerek, kullanmaya başlayabilecek. Bir nevi WhatsApp olarak da değerlendirebileceğimiz uygulama, Facebook’ta azalan aktif kullanıcı sayısının yöneleceği bir uygulama olarak da düşünülebilir.

Messenger uygulaması için, dünya üzerinde en fazla tutulan iletişim programlarının özellikleri Messenger’da bir araya getirilerek, en kapsamlı uygulama olması sağlanacak. Line ve WeChat uygulamalarında öne çıkan özellikler olan rezervasyon ve sticker unsurları Messenger için ilham kaynağı olarak yakın zaman içerisinde bünyesinde barınmaya başlayacak.

Son gelen sticker uygulaması ile daha da farklı bir görünüme sahip olan Messenger’ın yakın bir zamanda tamamen özel bir uygulama olacağı da yapılan açıklamalar arasında yerini alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here