Ana SayfaTeknoloji HaberleriMessenger'da Anlık Videolu Mesajlaşma Özelliği Geldi!

Messenger’da Anlık Videolu Mesajlaşma Özelliği Geldi!

-

Facebook son zamanlarda durmaksızın güncelleme sunuyor ve sunmaya devam ediyor. Son olarak iOS ve Android için aynı anda gelirken Facebook Messenger’da video paylaşımı ile yenilikler getiriyor.

Anlık mesajlaşma uygulamalarına bakıldığında oldukça yüksek potansiyele sahip olan Messenger uygulaması rakipleriyle olan ufak tefek farklarını öne taşımak için start verdi.

Facebook kısa süre önce Instagrama güncelleme sunarken sıra Messenger’a geldi. Messenger için video desteği geliyor.

Bir çok sosyal medya uygulamalarında anlık video hizmeti sunulurken Messenger’da olmaması büyük eksiklikti.

Yenilikler ard arda geliyor!

Kısa süre önce Instagram için zoom yani yakınlaştırma özelliği fotoğraf ve videolara gelirken, Şimdide Facebook Messenger için video özelliğini sundu.

Fakat iki özelliğe baktığımızda dikkat çeken ortak bir yan bulunmaktaydı. son kullanıcıya geri bildirimlerde eksik bulunan özellikler arasında yer alıyor. Çünkü Instagram yakınlaştırma özelliğinden sonra Messenger’a video desteği gelince çok şükür gibi tepkilere neden oldu demek mümkün.

messenger

Anında gösterin!

Facebook sizlere bir şey üzerine sohbet ettiğiniz an öğeyi hemen canlı bir şekilde göstermenize olanak sağlıyor. Bu sayede bir alışverişteyken anlık ceketinizi veya ayakkabını gösterip fikir alabilirsiniz.

Snapchat’ten Özenti Mi?!

Daha önceki güncellemelerde olduğu gibi büyük eleştiri yağmuruna tutulan Facebook için bu özelliğide tepkiler geldi. Artık Facebook ne yapsa Snapchat’e mi özeniyorsun tepkisi doğuyor. Daha önce Instagram’a Hikaye özelliğini getirdiğinde yaklaşık 1 hafta gündemde eleştiriye tutulmuştu.

Hatta Instagram kullanıcıları bile hikayelerine Facebook özentilik yapma gibisinden mesajlar yağdırıyorlardı. Bu son gelen özellik Snapchat’ten esinlenmiş gibi duruyor. Bakalım ilerleyen günlerde kokusu çıkacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here