meteoroloji uyardı

Geçtiğimiz hafta bazı yerlerde sürekli yağış ve kapalı havadan dolayı baharın gelmesini dört gözle bekler olmuştuk. Ancak meteorolojiden beklenen haberle ilgili bir açıklama gelmedi. Meteoroloji müdürlüğünden yapılan açıklamada, sabah ve gece vakitlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında zirai don olayı beklenildiği belirtildi. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması söylendi.
Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında zirai don olayı beklendiği belirtildi .Yaşanabilecek olumsuz vakalara karşı vatandaşların tedbir alması belirtildi. Meteoroloji’den gelen son açıklama güneydoğu kesimleri ile zamanla batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale, Balıkesir, Muğla’nın iç kesimleri sağanak yağışlı , diğer yerler az bulutlu ve açık.
havalar soğuyor

Genel Olarak Parçalı Bulutlu

Hava sıcaklığı ülke genelinde artarak mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar güney yönlerden , güneydoğu kesimlerde ise kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmersi bekleniyor.
Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nın kuzey ve batısında zirai don olayı, beklenildiği belirtildi. Olumsuzlar dair vatandaşların önlem alması gerektiği bildirildi.
Marmara : Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale çevreleri ve Balıkesir’in batısı, Edirne’nin güney illeri , Bursa ve Çanakkale’nin Güney kesimleri sağanak yağışlı.
Ege : Parçalı ve çok bulutlu, Denizli çevreleri ile Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri sağanak yağışlı
Akdeniz : Az bulutlu ve açık, batı kesimleri parçalı çok bulutlu.
İç Anadolu : Parçalı ve az bulutlu
Batı Karadeniz : Parçalı az bulutlu
Doğu Anadolu : Az bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri parçalı bulutlu.
Güneydoğu Anadolu. Az bulutlu açık


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here