Ana Sayfa İpucu MicroSD Kart Hızı Nasıl Ölçülür?

MicroSD Kart Hızı Nasıl Ölçülür?

Akıllı telefonlarınızda kullandığınız MicroSD kartlarınız ne kadar hızlı? Test etmek ister misiniz?

-

MicroSD kartınızın hızını hiç merak ettiniz mi? Ve piyasadaki diğer kartlara göre nasıl bir performans sergiliyor? Tüm sorgularınızı çözmek için fazlasıyla yeterli olan iki uygulama bulduk.

Bu uygulamalardan biri, sonuçları çevrimiçi ortamlarda karşılaştırırken, diğeri Yazma ve Okuma hızını ve aynı zamanda SD kart Sınıfını test etmek için oluşturulmuştur.

Genel bilgimizi verdiğimize göre akıllı telefonumuzda kullandığımız hafıza kartı hız testini uygulama adımlarına geçelim. Aşağıda yer alan adımları izleyerek MicroSD kartınız hakkında daha fazla detayı öğrenebilirsiniz.

Hafıza Kartı Test Etme Yöntemleri

A1 SD Bench

Genel olarak bu uygulamayı kullanmak harici, dahili SD kartınızı, RAM, USB ve daha birçok depolama seçeneğini kıyaslamanıza olanak sağlar. Daha detaylı görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Bu uygulamayı Google Play Store’dan indirin. Çevrimiçi test etmek ve karşılaştırmak istediğiniz SD kartına dokunun. Daha sonrasında kıyaslama raporu başlayacak.

MicroSD Kart Hızı Nasıl Ölçülür?

Ayrıca bkz: Akıllı Telefonlarda Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

2. Tamamlandığında, Results sekmesini açın ve sonuçları çevrimiçi olarak karşılaştırmak için aşağı kaydırın. Karşılaştırmaları ayrıca açılır menüden SD Kart dışındaki türler için de kontrol edebilirsiniz.

MicroSD Kart Hızı Nasıl Ölçülür?

Bu adımların yanı sıra, ayar olarak SD kartınızın sınıfını dahil ettiğiniz olduğu gibi markayı da ekleyebilirsiniz. Tüm sonuçlarınızı bir arada görebileceğiniz arayüz gerçekten bilgi edinme konusunda yardımcı olabilir.

Ayrıca bkz: Telefonunun Donanımsal Sorunları Nasıl Belirlenir?

SD Card Test

Ücretsiz olarak indirilebilen bu SD kart test uygulamasıdır. Ayrıca genel olarak MicroSD kartınızın sahte veya hasarlı olup olmadığını kontrol etmek için profesyonel sürümünü de edinebilirsiniz.

1. İlk olarak isme tıklayıp uygulamayı Play Store’dan indirin. Uygulamayı başlattıktan sonra, çıkarılabilir SD Kart onay kutusunu seçin ve aynı zamanda Read, Write ve hemen yanındaki All kısmından her hangi birisini seçin. Her şey ayarlandıktan sonra, hız testine başlamak için Start tuşuna dokunun.

MicroSD Kart Hızı Nasıl Ölçülür?

Bu hafıza kartınızı detaylı olarak incelemeyi gerektirdiği için işlem kısmen uzun sürebilir.

Ayrıca bkz: Instagram’da Alışveriş Nasıl Yapılır? 

2. Test tamamlandığında, MicroSD Kartınızın Okuma ve Yazma hızını kontrol etmek için Result sekmesine gidin. Ayrıca, SD kartınızın Sınıfını da aynı sonuç ekranından kontrol edebilirsiniz. Test türü olarak Write seçeneğinin gösterildiği sonuca dokunun. Bu, Sınıfının görüntüleneceği bazı ek bilgileri gösterecek olan bir pop-up mesajı açacaktır.

MicroSD Kart Hızı Nasıl Ölçülür?

Genel Değerlendirme

Bunlar, SD Kart karşılaştırmanın yanı sıra MicroSD Kart hızını test etmek için de basit yöntemlerdir. Bu uygulamaların her ikisinin de kullanımı ücretsizdir ve adımlar gerçekten basittir.

Sadece SD kartınızı ya da tercih ettiğiniz diğer depolama alanlarını taramak için harcadıkları yükleme süresini beklemeniz gerekir. Her iki uygulama dışında, SD kartınızın sahte olup olmadığını kontrol etmek için SD Insight uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call Of Duty Mobile 12.Sezon Hakkında Yeni Bilgiler Var

Call of Duty Mobile 11.sezon, şu anda yayında. Şimdi ise gözler henüz yayınlanmamış olan Call Of Duty Mobile 12.sezon hakkında. Activision, her...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri Yine Gündemde

Samsung'un yaklaşan amiral gemisi serisi Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra telefonlarının Ocak ayında tanıtılacağı söylentileri yayılıyor. Samsung Galaxy...

LG Q52 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

LG, Kore'de Q serisinde yeni bir LG Q52 adlı akıllı telefon ekledi. LG Q52 özellikleri arasında 6,6 inç 20:9 HD+ FullVision delikli...

Huawei Nova 8 Serisi Yolda – İşte Huawei Nova 8 SE Özellikleri

Huawei Nova 8 serisini kasım ayında tanıtacak diye geçtiğimiz günlerde birkaç söylenti gün yüzüne geldi. Üstelik yeni Huawei Nova 8 SE özellikleri...

Redmi K30S Fiyatı Netleşiyor – En Ucuz Amiral Gemisi Olabilir

Redmi, yarın Redmi K30S amiral gemisi telefonunu duyuracağını resmi olarak doğruladı. Bunun hemen ardından bir sızıntı ile Redmi K30S fiyatı gündeme geldi....