microsoft akıllı bileklik piyasaya çıktı

Son zamanlarda akıllı saatler oldukça dikkat çeken bir nitelik kazandı ve bunlardan Microsoft da etkilenerek yeni akıllı bilekliği Microsoft Band’ı çıkardı. Microsoft Band beklenenden fazla rağbet gördü ve kısa zaman içinde çok sayıda satılarak herkesi şaşırttı. Ürünün fiyatı da çok dikkat çekmekle beraber sadece 199 dolar. İOS, Android ve Windows Phone işletim sistemlerini kullanacağı belirtilen söz konusu bileklik çok ama çok akıllı olmanın yanı sıra en az bir o kadar da çok uyumlu.

Microsoft Band Görücüye Çıktı

Microsoft’un deyimiyle Yaşam Koçu olan bu bileklik üzerinde sahip olduğu sensörler ile gerçek ölçümler de yapabilmekte. Yani sizin kan değerlerinizi, nabız ölçünüzü, dakikalık kalp atışlarınızı her an her yerde gerçek ölçümler yaparak takip edebilmenize olanak vermekte. Bu özelliği ile Microsoft Band hayatınıza disiplin getirecek ve artık hayata bakış açınız değişecek. Ayrıca cihazda bulunan UV sensörü ile güneşten gelen ışık derecelerini göstererek eğer zararlı ışın geliyorsa sizi uyararak o ortamdan uzaklaşmanızı da sağlamakta. Fakat bu özellik sadece Windows Phone cihazlarda olmakla beraber bu cihaz ile Microsoft’un Windows Phone cihazlarının satışları da afaki derecede artacağı gözünüzden kaçmamalı.

Akıllı saatlerden sonra akıllı bileklik deyimi aynı işlevi gördüğü için yanlış görünse de aslında bu cihaz sahip olduğu dış görünümüyle tam bir bileklik havası vererek ismini taşımaya hak kazanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here