microsoft-android-uygulamalarini-windows-phone-uzerinde-calistirmak-istiyor

MicrosoftBir çok haberde özellikle üzerinde durduğum konulardan birisi Windows Phone için Microsoft‘un ciddi şekilde emek verdiği. Ancak bu tek başına yeterli olmuyor. Çünkü Mobil sektör için gerekli olan başarı anahtarı işletim sistemi, mobil cihaz seçeneği ve elbette uygulamalar.

Masa üzerinde neredeyse rakipsiz olan Microsoft mobil sektör için uygulamalar konusunda Masa üzeri – tablet ve akıllı telefon uyumu açısından oldukça avantajlı olsa da satın aldığı Nokia dışında ciddi bir Windows Phone kullanan marka yok.

Bu şeytan üçgenine benzeyen çıkmazdan kurtulmak için Microsoft‘un aklına yine şeytanca bir fikir gelmiş olduğu yönünde ciddi söylentiler var. Microsoft mevcut ve çıkartılacak olan Android uygulamalarının Windows Phone üzerinde de rahatça çalışabilmesi için kolları sıvadığı söyleniyor.

Böylece Microsoft Google’ın sektörde en kuvvetli olduğu uygulama avantajını tamamen lehine çevirebilir. Microsoft, Windows Phone için 340 bin civarı uygulama olmasına karşılık milyonlarca Android hazinesinin üzerine oturmak ister mi diye diye fazla düşünmeye gerek yok. Windows 10 ile beraber bunu yapma isteği olduğu söylentilerinin cevaplayamadığı tek soru şu an için “Nasıl”…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here