Ana SayfaOyunMinecraftMicrosoft, HoloLens'i tanıttı!

Microsoft, HoloLens’i tanıttı!

-

Sanal gerçeklik ve hologram teknolojisi bir arada!

Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows 10’un tanıtımının ön planda olduğu bir etkinlik düzenledi, etkinlik kapsamında Windows 10’un detayları ve yeni özellikleri ortaya çıkarılırken, tanıtılan tek ürün Windows 10 olmadı diyebiliriz. Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı, hologram ve sanal gerçeklik teknolojisini içerisinde barındıran HoloLens adlı ürün, az da olsa detaylandırıldı.

Gerçek dünyayı sanal aleme çevirebilen HoloLens adlı gözlük, geleceğin teknolojisi olarak gösterilebilecek ürünlerden bir tanesi. Gözlüğü taktığınız andan itibaren adeta sanal alemin içerisindeymiş gibi hissettiren gözlük üzerinde Microsoft bir süredir çalışmaları sürdürmekteydi. Gözlük, gerçek hayattaki nesneleri sanallaştırıp üzerinde değişiklikler yapmanıza da izin veriyor.

Bu gözlük sayesinde evinizde bir televizyona ihtiyaç kalmıyor ki cihaz zaten bu ihtiyacı karşılayabilecek özelliklere sahip. Evinizin salonunu Minecraft oyununa dönüştürebilen gözlük, Skype görüşmelerinizi de gerçekleştirebiliyor. Microsoft’un üzerinde çalıştığı bu cihaz, önümüzdeki yıllarda hem iş hemde genel hayatta oldukça yararlı bir ürün olacakmış gibi gözüküyor. Böyle bir gözlüğün oyun piyasası yönünde de geliştirilmesi, piyasanın tamamen değişmesine neden olacak diyebiliriz.

Şuanda cihazın en zaman piyasaya gireceği, ne kadar fiyata sahip olacağı bilinmemekte ki zaten cihazın üzerinde hala çalışmalar sürdürülmekte. Lafı fazla uzatmadan sizleri Microsoft tarafından geliştirilen HoloLens gözlük tanıtımı ile baş başa bırakalım. Gelişmeler için takipte kalınız.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here