Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Microsoft, MacBook ile Dalga Geçmeye Çalışıyor!

Microsoft, MacBook ile Dalga Geçmeye Çalışıyor!

-

Microsoft, Apple ürünlerini hedef alan TV reklamları yayınlamaya devam ediyor. Bu kez Microsoft, MacBook ile dalga geçmeye çalıştı.

Bildiğiniz gibi daha öncelerinde Samsung, mobil sektördeki tek rakibi Apple’ı hedef alan birçok reklam yayınladı ve firma halen bazı reklamlarında Apple ürünleri kullanarak bu durumu sürdürüyor.

Bir süredir Samsung’un bu tavrını Microsoft’un devam ettirdiğini görebiliriz. Mobil platformda umduğunu elde edemeyen Microsoft rakibini masaüstü ürünlerinde zedelemeye çalışıyor.

Ağustos ayının başında Surface Pro 4 ve 12.9 inç ekranlı iPad Pro’nun başrolde olduğu bir reklam yayınlayan Microsoft, 2’si 1 arada bilgisayar pazarında rekabetin kızıştığı bir süreçte Surface Pro 4’ün rakibinden üstün olduğu alaycı bir şekilde göstermeye çalışmıştı.

Microsoft, Apple ürünlerinden bu kez MacBook’u hedef alan bir TV reklamı yayınladı. Müzik eşliğinde devam eden videoda Surface Pro 4’ün çıkarılabilir klavye, kalem desteği ve dokunmatik ekran özellikleri öne çıkarılıyor.

Microsoft, reklamda MacBook bilgisayarın sıradan, düz ve yavaş olduğunu söyleniyor. Daha önce Samsung’a bir yanıt verme gereği duymayan Apple’ın Microsoft’u da kale almayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here