Ana Sayfa Akıllı Telefon Microsoft Surface Duo Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Microsoft Surface Duo Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Microsoft Surface Duo fiyatı açıklandı ve telefon kesinlik kazandı. Artık biliyoruz ki yeni bir Microsoft telefon yolda.

-

Microsoft, resmi anlamda akıllı telefonlara döndü. Bunu yaparken teknoloji devi, standart bir akıllı telefon kullanmayı tercih etmek yerine, daha profesyonel ve kullanışlı bir cihaz olan Microsoft Surface Duo serisini tercih etti.

Mobil ürün deneyimini farklı bir alana taşıyan yeni telefon, katlanabilir bir telefon ama diğer katlanabilir telefonlardan da farklı. Öyle tam olarak standartları yakalamış, sıradan bir akıllı telefon yok. Tasarım açısından da durum öyle teknik açıdan da durum öyle.

Telefonun tüm detaylarını görmek adına yıl sonunu bekliyorduk ama tüm bu farklı yapıyı şimdiden de öğrenmiş olduk. Microsoft bu konuda detayları açıklayarak telefonun son halini tanıttı.

Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo Tasarımı

Biz her yeni telefona tasarımdan konuşarak başlıyoruz. Katlanabilir ve standart bir akıllı telefondan farklı bir tasarımının olması, bu sıralamayı değiştirmeyecektir. Üst ve alt kısımdaki çerçeve alanı olduğunu söyleyerek detaya doğru gidelim. Üst ve alt kısımdaki çerçeveler diğer akıllı telefonlara göre çok geniş. Yani o kadar geniş ki eski telefonları anımsattı demek yanlış değil.

Bunun yanında ekranlar tam orta kısımdan bölünmüş. Orta kısımda aşağı doğru dikine uzanan bir katlanma çizgisi var. Bu katlanma çizgisi de bize şunu gösteriyor ki telefonun tek bir ekran üzerine kurulu olan yapısı yokta iki farklı ekranı kullanacağınız bir telefon üzerine kurulu olan yapısı var.

Menteşe ile bağlanmış olan iki ekranın menteşe bölümleri hem üst kısımda hem de alt kısımda gözüküyor. Telefonu kapattığınız zaman, kalın ve kapaklı yapı kendisini gösteriyor ama kapattığını zaman hem Microsoft logosu hem de parlak renk göze hoş geliyor. Yani öyle aşırı kaba bir görüntü yok.

Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo Teknik Özellikleri

Çift ekranlı bir akıllı telefon olduğu için önce ekranlardan söz edelim. Telefonda 5.6 inç ve 5.6 inç olmak üzere iki ekran var. Bu ekranları ayrı ayrı kullandığınız zaman her ekranda elde edeceğiniz çözünürlük değeri 1800 X 1350.

Ekranı tam açıp tek bir ekran olarak kullandığınız zaman 8.1 inç ekran boyutu elde ediliyor. Yani iki ekranı da aynı anda kullanmak istediğiniz de boyut böyle oluyor ve çözünürlük artıyor. Böyle bir durumda akıllı telefonun çözünürlük değeri ise 2700 X 1800 piksel seviyesine çıkıyor. Ekran paneli ise iki parça için de AMOLED. Bu değişmiyor ve zaten görüntü kalitesi açısından da iyi.

Tablet gibi görünse de mobil cihazın işlemcilerine geçelim. İşlemci Snapdragon 855 eski amiral gemisi işlemcisi. Amiral gemisi işlemci zaten bekleniyordu ama Microsoft Surface Duo içerisinde Snapdragon 865 olacağını ihtimali daha yüksek bir ihtimal gibi duruyordu.

Belki geliştirme aşaması çok daha geçmişe dayanıyor belki de telefon üretimi çok önceden başladı. Bunları bilemediğimiz için işlemci tercihine bir şey diyemiyoruz. Tabii ki şunu da belirtmek lazım ki Snapdragon 865 işlemci kötü bir işlemci değil.

Microsoft Surface Duo

İşlemciye eşlik RAM kısmında da akıllı telefonlarda çok sık kullanılan değerler değiştirilmemiş. Yani öyle çok büyük sürprizler yok. 16 GB RAM kullanan bir telefon bile gördük ama şu an piyasa da 6, 8 GB RAM ideal. Microsoft Surface Duo bu ideal rakamı değiştirmiyor. 6 GB RAM kullanılıyor.

RAM tek seçenek olmasına karşın depolama alanında ise iki seçenek var. Bunlardan birisi 128 GB depolama alanı bir diğeri ise 256 GB depolama alanı.

Depolama alanından hemen kameraya atlamak istiyorum. Kamera umduğumuzu hiç vermedi. F/2.0 diyafram açıklığında 11 MP tek bir kamera 4K 60 Fps çekim yapıyor ama, olmasa da olur bir kamera. Tabii ki günümüz şartlarına göre.

Android 10 işletim sistemi, 3557 mAh değerindeki bataryası, 18 Watt standart hızlı şarjı ile Microsoft Surface Duo fiyatı 1.399 dolar. Fiyat özelliklere göre çok yüksek geldi. Tamam katlanabilir bir telefon ama bu özelliklerde bu fiyata bu telefonu kim alacak? Galaxy Note 20, iPhone 11 modelleri bile daha ucuz. Neden gidelim de bu telefonu alalım? Microsoft bunun cevabını satışlarda verecektir.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...