Ana Sayfa Akıllı Telefon Microsoft Surface Neo Tableti Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Microsoft Surface Neo Tableti Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Çift ekranları cihazlar dünyasına Microsoft Surface Neo ismiyle yeni bir tablet de eklendi...

-

Microsoft‘un bir zamanlar bir tableti vardı. Courier isimli bu tablet, 2008’den 2010’a kadar en çok ses getiren cihazlardan birisiydi. Cihazda çift dokunmatik ekran ve kalem girişi desteği vardı. Ancak piyasaya sürülmeden önce iptal edilmiş olduğu için asla mağazalardaki yerini almadı.

Dün ise Microsoft düzenlediği etkinlikte Surface Neo tabletini tanıttı. Microsoft Surface Duo tasarımına benzer şekilde cihazda iki adet 9inçlik ekran yer alıyor. Üstelik 360 derecelik bir menteşeye, kalem desteğine ve oldukça ince çerçevelere sahip.

Tabletin kalınlığı biraz can sıkıcı. Her iki tarafı da 5,6 mm kalınlığında ve katlandığında 11,2 mm kalınlığında bir şey elde edeceksiniz. 1.3 kg ağırlığında. Microsoft’un genel müdürlerinden Panos Panay‘a göre, şimdiye kadar üretilmiş en ince LCD’nin üstünde bir çeşit Gorilla Glass olduğunu iddia ediyor.

Surface Neo’nun 2020’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihaz, çift ekranlı cihazlar için tasarlanan ve Intel Lakefield işlemcisi bulunan Windows 10X kullanıyor. Her iki ekranı da kontrol eden 11. Nesil grafik motoru mevcut.

Yeni ve daha ince Surface Kalemi arkaya yerleştirilmiştir. Klavye Neo’dan ayrıyken arkaya manyetik olarak takılabiliyor. Böylece onu ‘katlayabilir’ ve ekranlardan birine yerleştirebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi Mi 9T, MIUI 12 Güncellemesi Aldı

Daha önce sadece kapalı beta sürümünde mevcut olan Xioami'nin kullanıcı arayüzünün en yeni sürümü MIUI 12, şimdi bazı Mi 9T telefonlarına (Bazı ülkelerde Redmi...

2020’nin En İyi Android Televizyonları

İnternet, televizyonları akıllı hale getirmek de dahil olmak üzere birçok şeyi mümkün kıldı. Akıllı televizyonlar, sıradan dijital ve kablolu televizyonlara kıyasla çok...

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu...

En İyi Savaş Oyunları 2020

Oyun severler ya da en iyi oyunlar neler gibi detayları öğrenmek isteyenler için en iyi 10 savaş oyunu haberimii okumaya devam edin.

2020’nin En İyi Bedava Android Yarış Oyunları

Yarış oyunları, hız tutkunları için vazgeçilmez. Hırsı ve kıyasıya rekabeti yansıtan oyunlar hayatımızda büyük bir yer sahibi. Bu yüzden 2020'nin en iyi...