swiftkey-android

Microsoft kendi geliştirdiği mobil işletim sistemi üzerine çalışmalarına tam hız devam ederken yeni sürümünü henüz çoğu cihaza sunmadı. Yazılım devi  mobil işletim sistemi üzerinde halen yavaşlamaları tam olarak halledememişken başka bir formülü devreye soktu ve hali hazırda diğer mobil işletim sistemlerinde kullanılan uygulamaları satın alarak kendi bünyesine katmak.

Financial Times‘ın iddia ettiği haberine göre SwiftKey, yakında 250 milyon dolar gibi bir meblağ karşılığında Microsoft‘un kontrolüne geçebilir. Popüler klavye uygulaması olan SwiftKey, otomatik düzeltme ve sonraki sözcüğü tahmin etme gibi işlevleriyle kendisinden söz ettiren bir uygulama. Kullanım alanı olarak Android ve İOS tabanlı akıllı telefon ve tabletlerde bulunuyor.

SwiftKey 

 

SwiftKey bu arenada rakipsiz değil ve rakibi Swype her ne kadar indirme listelerinde en üstte dursa da yine de, SwiftKey, Android ve iOS’ta 300 milyonun üzerinde etkileyici bir indirme sayısına sahip.

Söylenentilere göre Microsoft, SwiftKey’i satın almakla sadece popüler bir klavye uygulamasını ele geçirmiş olmayacak. Çalışmalarını yaptığı yapay zeka proğramında SwiftKey‘i kullanarak ileriye dönük bir hamleyi tamamlamak isteği olarak açıklanıyor.

microsoft_swiftkey

Gelişmelere göre Microsoft’un ilk satın aldığı mobil uygulama olmayacak gibi duruyor. Yazılım devi daha önce de eposta uygulaması Acompli‘yi, yapılacak listesi uygulaması Wunderlist‘i ve takvim uygulaması Sunrise‘ı satın alarak bünyesine katmıştı. Windows 10 Mobile’ın işleri bu günlerde müthiş gitmese de Microsoft’un elindeki alternatif uygulamaları sayesinde piyasadaki diğer işletim sistemli cihazlarda kontrol sahibi olmasını sağlamış oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here